SERIÁLY.kinema.SK

The Walking Dead bude na jeseň súčasťou našich obrazoviek po ôsmy raz a je známy takmer na celom svete. Na leto ho však strieda mladší súrodenec – Fear the Walking Dead, ktorý sa pripravuje na štart svojej tretej série. Prvé dve epizódy bude možné sledovať 5. júna v skorých ranných hodinách (o 03:00) na AMC v celosvetovej premiére. Nasledovať bude aj verzia v češtine, ktorá sa bude vysielať o 22:00.

Fear the Walking Dead sa sústredí na dej počiatku zombie apokalypsy a okolia Los Angeles. Skrátka, jeho epizódy zachytávajú, aspoň zo začiatku, čo sa dialo, keď bol Rick Grimes v kóme. Od týchto momentov sa však posunul v časovej osi ďalej a naplno sa rozbehol. Recenzia na prvé dve časti tretej série sa preto píše pomerne ťažko, lebo naozaj nechcem nič podstatné z deja prezradiť.

Chvíľu to trvalo, kým sa udalosti vo Fear the Walking Dead dali do pohybu. Osobne sa mi seriál zapáčil až v polovici svojej druhej série, kde musím skonštatovať, že dejovo ponúkla zaujímavú alternatívu k aktuálnej siedmej The Walking Dead, ktorá akosi pokrivkávala.

Tretia séria sa zatiaľ drží tónu, ktorý bol vytvorený predošlým dejom. Uprostred všetkého je stále rodina Clarkovcov a vo svojich témach je aj v prvých dvoch epizódach komornejší. Priamo nadväzuje na cliffhanger predošlého finále a samozrejme, má v talóne aj niekoľko prekvapení. Diváci sa môžu tešiť na nové prostredie, do ktorého sa hrdinovia dostanú, no aj napriek tomu sa tvorcovia neodkláňajú od hlavnej filozofie seriálu – živí mŕtvi sú niekedy to menšie zlo.

Za najväčšie pozitívum Fear the Walking Dead považujem aj naďalej obsadenie, prevažne mladších hrdinov. Frank Dillane (Nick) a Alycia Debnam-Carey (Alicia) sú vynikajúci. V tejto sérii budú takisto predstavené aj nové postavy v podobe rodiny Ottovcov, akýchsi novodobých pripravovateľov na apokalypsu, ktorí predpokladali pád demokracie. Zombie však rozhodne nečakali. Ich predstavitelia budú Dayton Callie, Daniel Sharman a Sam Underwood.

Nová séria Fear the Walking Dead bude rozdelená na dve časti. Prvá polovica (8 epizód) sa bude vysielať od 5. júna do 10. júla s úvodom a finále v dvoch epizódach za sebou. Druhá polovica bude nasledovať koncom leta a vystrieda sa s The Walking Dead.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Jano | jún 4., 2017 o 15:01 |

    3. séria Fear the Walking Dead každý pondelok o 03:00 a 22:00 na AMC

Napíšte svoj názor