SERIÁLY.kinema.SK

Václav Neužil, Ivan Trojan a Judit Bárdos pod režijnou taktovkou Mareka Najbrta a Radima Špačka podľa scenára Ondreja Štindla. Kriminálne príbehy zo severných Čiech za tuhej normalizácie 80-tych rokov a príčiny vlastnej rodinnej tragédie bude od 2. januára rozpletať policajt Filip Marvan v novom seriáli Svet pod hlavou. Desaťdielny seriál vznikol v koprodukcii Českej televízie, Bionautu a televízie JOJ. 

Súčasnosť. Policajt Filip Marvan musí ukradnúť dôkaz, aby zachránil svojho brata pred mafiou. Nečakane ho zrazí auto a on upadne do bezvedomia. Prebudí sa v nemocnici v roku 1982. Ako sa ocitol v minulosti a existuje vôbec cesta späť? Prečo sa dostal do obdobia tesne pred svojím narodením? Na pozadí pátrania po príčinách, ktoré jeho rodine zmenili život, je Filip nútený vyšetrovať sériu detektívnych prípadov z prostredia severných Čiech 80-tych rokov. „Kriminálka, rodinná dráma a sen. Svet pod hlavou ponúka napätie, tajomstvo a napriek tomu, že sa odohráva v dobe, ktorá nebola na smiech, aj humor,“ povedal o seriáli producent spoločnosti Bionaut Vratislav Šlajer. „Človek z demokratického sveta je konfrontovaný s totalitným režimom. Zo začiatku je to groteskné, takmer zábavná skúsenosť, no neskôr už pôjde o život,“ prezradil režisér Marek Najbrt.

_MG_3466

Do kože hlavného hrdinu sa bude vedieť vžiť každý, bez ohľadu na to, či v tej dobe žil alebo nežil. Tí skoršie narodení si zaspomínajú na ťažký život v časoch, keď nič nebolo jednoduché a diváci narodení po Nežnej revolúcii sa zas dozvedia skutočnú pravdu o vtedajšom režime. Myslí si to aj generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega: „Seriál Svet pod hlavou má potenciál svojím dejom, kvalitou spracovania a hereckým obsadením zaujať všetky divácke skupiny.“ V hlavných úlohách sa predstavia excelentní herci Václav Neužil, Ivan Trojan a Judit Bárdos.

Svet pod hlavou sa na Slovensku bude vysielať každý pondelok po 20:30, pričom v tomnto čase pôjde na JOJke iba dnešná premiéra a ďalšie časti budú vysielané už vždy na PLUSke.Komentáre

  1. robertoKE | január 12., 2017 o 20:23 |

    Mne sa ten serial velmi pozdava. Kedze som v tej dobe zil (bol som sice iba prvacik na ZS) ale niektore veci ktore tam vidim su pre mna usmevne :-) Takisto odporucam film „Ucitelka“ co je nieco podobne.

Napíšte svoj názor