SERIÁLY.kinema.SK

Vianoce na nás blikajú zo všetkých strán, tak prečo sa k tomu nepridať. V článku nájdete desať vianočných epizód zo sitcomov, ktoré vás možno naladia na tú správnu vlnu. Ak nie, tak aspoň vás rozveselia. Určite stoja za pozretie.

Community – Abed’s Uncontrollable Christmas (S02E11)

epky_communitz

Najčudnejší sitcom o skupinke študentov si vedel dobre poradiť s predvianočnou atmosférou, no táto epizóda je klenotom. Abed sa v jedno ráno prebudí a zistí, že sa všetci zmenili na figúrky v stop-motion animácii. Vydá sa preto s pomocou profesora Duncana na epické dobrodružstvo aby zistil, čo je pravým zmyslom Vianoc.

Parks and Recreation – Ron and Diane (S05E09)

Jedna z mála častí, kde je sekundárna dejová línia zaujímavejšia, ako prvá. Zatiaľ čo sa Leslie pokúša spriateliť sa s Ronovou novou priateľkou, Ann zisťuje, že kolegovia na oddelení parkov si počas celého roka odkladali po dolári za každú hlúposť a trapas, čo sa podarilo neborákovi Jerrymu urobiť. Keďže odložili 500 dolárov a chceli ich minúť na dekadentnú večeru, toľko im vraví, akí sú hnusní, až sa cítia zle. Prídu ich preto Jerrymu darovať a zistia, že po celé tie roky skrýval neuveriteľné tajomstvá – epickú vianočnú domácu party, manželku modelku a mnohé ďalšie.

Frasier – Miracle on Third or Fourth Street (S01E12)

Víťaz zahraničných rebríčkov vianočných epizód nesmie chýbať ani v našom zozname. Keď sa Frasier dozvie, že jeho syn Frederick s ním napokon nebude môcť stráviť Vianoce a ešte k tomu sa poháda s otcom, rozhodne sa Vianoce stráviť v práci, v popoludňajšom vysielaní. Keďže mu volajú samé depresívne prípady, po relácii sa zastaví v lokálnej lacnej reštaurácii na večeru, kde sa jeho pohľad na Vianoce zmení.

How I Met Your Mother – How Lily stole Christmas (S02E11)

epky_himym

Epizóda mala premiéru pred dekádou, v roku 2006, a je veľká pravdepodobnosť, že väčšina z vás ju videla. V tejto časti, tesne po tom, ako sa Lily vráti k Marshalovi, nájde starý odkazovač, vrátane nahratých škaredých správ od Teda, kvôli čomu sa pohádajú. Zbalí všetky dekorácie a epizóda sa sústredí na to, ako Ted žehlí celú situáciu. Osobne mám však najradšej potitulkovú scénu, kde Marshal z misky vyjedá zbytkové cesto na koláčiky.

South Park – Mr. Hankey, the Christmas Poo (S01E09)

epky_south park

Epizóda, ktorú preslávil chytľavý song, patrí k vianočným klasikám. Mestečko South Park sa zmieta v dileme, kedy sa všetci dohodnú, že zložia dekorácie, aby neboli ofenzívni medzi jednotlivými náboženskými pohľadmi na zimné sviatky. Uprostred všetkého sa Kyle snaží obyvateľov presvedčiť, že Mr. Hankey, vianočné hovienko, je na rozdiel od Santu reálny. Táto časť bola takisto aj revolučnou, lebo v nej nezomrel Kenny.

30 Rock – Ludachristmas (S02E09)

epky_30 Rock

Liz Lemon sa teší na návštevu svojich rodičov vo vianočnom New Yorku. Zároveň príde na návštevu aj Jackova matka, ktorá je úplným protipólom Lemonovcov. Túto bizardnú kolíziu dopĺňa aj vedľajšia zápletka s epickým vianočným večierkom Ludachristmas, keďže Tracymu zakázal sudca piť alkohol. Zosobnenie všetkého najlepšieho, čo 30 Rock ponúka vo vianočnej dvadsaťminútovke.

Brooklyn Nine-Nine – Yippie Kayak (S03E10)

epky_Brooklyn

Kombinácia policajného sitcomu a najlepšieho vianočného filmu, Smrtonostnej pasce. Jake odhalí nové stopy vedúce k banditovi pontiacov a spolu s Ginou a Charlesom zostanú uväznení v obchodnom dome. Všetci kriminálnici dostanú prezýky zo Srmtonostnej pasce a partia hrdinov sa ich prekérne snaží dolapiť. Napokon sa všetko vyrieši v duchu priateľstva, rodiny a plameňometov.

Seinfeld – The Strike (S09E10)

epky_Seinfeld

“Festivus for the rest of us!” znie kľúčové heslo tejto epizódy. Každý zo skupiny okolo Jerryho si v časti rieši vlastnú zápletku, ale napokon sa všetci stretnú pri večeri sviatku Festivus. Ten vymyslel Georgov otec, aby očistil Vianoce od komercializmu. Oslavuje sa 23. decembra s večerou, neozdobenou kovovou tyčou v stojane a je samozrejme plný zázrakov.

The Office US – Office Party (S02E10)

The Office

Ak nejaký seriál vie, ako na vianočné epizódy, je to americká verzia The Office. Z plejády podarených častí však vyberám túto. Zamestnanci spoločnosti Dunder Mifflin si na svoj pravidelný vianočný večierok rozlosovali svojich kolegov a mali im v rámci limitu vybrať darček. Samozrejme, Michael kúpil drahú vec a keďže dostal na oplátku ručne robený dar, v polovici večierka si to celé rozmyslí a tím si navzájom začne veci vymieňať a hádať sa o ne. Zábava je zaručená.

Friends – The One with the Holiday Armadillo (S07E10)

epky_Friends

Pri epizódach z Priateľov by nemala byť otázka položená štýlom, či ste ich videli, ale koľkokrát ste ich videli. Tento prípad sa vzťahuje aj na časť, v ktorej sa Rossovi nepodarí zohnať santovský prevlek, ale chce Benovi vysvetliť príbeh Chanuky v prevleku “vianočného” pásavca. Samozrejme, v epizóde sa mihne aj Superman. Ani sa mi len nechce veriť, že v polovici decembra to bude už 16 rokov od premiéry tejto časti.

VIAC O TITULE: , , , , , , , , ,Komentáre

 1. pukky5 | december 17., 2016 o 19:15 |

  co uz nemate zaujem o tuto stranku ? ked tu nieco pridate raz za uhorsky rok

 2. Roman-tik | december 18., 2016 o 13:53 |

  Suhlas, edna a serialzone toto totalne prevalcovali a aky vyznam ma nieco robit takto povrchne? Mozno by som to koncipoval inak ako ostatne weby, alebo pribral viacero ludi s dobrymi napadmi …bola by skoda keby to zapadlo prachom. Viem, ze kopec ceskych webov zrusili resp. sa pozlucovali do jedneho, ale taky chirurgovia ci akta x maju web uz dlhe roky a stale aktualne …no drzim palce, nech aspon daky SK web prezije.

 3. Romantik | december 18., 2016 o 13:54 |

  Suhlas, edna a serialzone toto totalne prevalcovali a aky vyznam ma nieco robit takto povrchne? Mozno by som to koncipoval inak ako ostatne weby, alebo pribral viacero ludi s dobrymi napadmi …bola by skoda keby to zapadlo prachom. Viem, ze kopec ceskych webov zrusili resp. sa pozlucovali do jedneho, ale taky chirurgovia ci akta x maju web uz dlhe roky a stale aktualne …no drzim palce, nech aspon daky SK web prezije.

 4. Elendilka | december 18., 2016 o 16:03 |

  Ahojte, naši verní čitatelia.

  Ďakujem veľmi pekne za Vaše reakcie a tipy.

  Nakoľko však momentálne všetci z redakcie pôsobíme v časovo veľmi náročných prácach, už nemáme toľko priestoru na písanie článkov a pozeranie seriálov. Nejde o to, že nemáme záujem stránku updatovať, ale žiaľ, treba v prvom rade nájsť balans na všetky povinnosti a verte nám, robíme, čo môžeme.

  Web takisto neodzrkadľuje všetku činnosť, ktorú ako tím robíme. Pravidelnejšie riešime napríklad profil na facebooku a členovia redakcie prednášajú o seriálových témach na rôznych festivaloch ako je IstroCon, AnimeShow, SlavCon, Kozmodróm, NextGenExpo, Festival Fantazie, Conec a mnohé iné.

  Roman, trochu som posmutnela z prvej časti Tvojho komentára, lebo tento konkrétny článok mi naozaj dal zabrať a robila na ňom niekoľko dní, takže ho nepovažujem za povrchne spracovaný. Samozrejme, beriem to ako konštruktívnu kritiku.

  Verím, že sa nám v budúcnosti podarí nájsť viac času a energie a budete mať chuť čítať si naše názory a články. Ďakujem, že to s nami nevzdávate.

 5. Peter Sirovec | december 20., 2016 o 12:11 |

  Ako písala Elen, doštudovali sme a všetci už tvrdo makáme. Pri plnohodnotej práci je už oveľa ťažšie nájsť čas na sledovanie seriálov, nie to ešte písať o nich. Ja sa seriálom tiež naďalej venujem – a to priamo v práci, kde sa usilujem o to, aby sa na slovenské televízne obrazovky dostali tie najlepšie seriály a v čom najlepšom slovenskom znení ;)
  Každopádne, postupne to tu plánujeme oživiť do pôvodnej podoby… vydržte a držte palce… :)

 6. inekafe | december 22., 2016 o 15:11 |

  Náhodou som sem po čase zabehol, keďže v minulosti som si tu články čítal rád, keď som ešte nebol až tak veľmi integrovaný na SerialZone (dokonca jedna z vašich dávnych rubrík – Hlášky týždňa alebo tak nejak – mi bola inšpiráciou pri vytvorení Hláškovín na SZ :))), a celkom ma mrzí, že to tu už až tak nebeží. Je to samozrejme pochopiteľné, ak to stojí vždy iba na pár ľuďoch. Aj preto sem píšem, ak by ste mali záujem stať sa redaktormi (to neznamená tvorbu článkov, nie nutne, aj tak tam momentálne nie je povolené vydávať články v slovenčine, čo sa ale časom a s príchodom viacerých slovenských pisálkov snáď zmení; zahŕňa to spravovanie, resp. pomáhanie v ktorejkoľvek sekcii na SZ, o ktorú by ste mali záujem) na SZ a integrovať sa tam do „nášho“ systému, určite dajte vedieť. :) Viem, že sa asi nebudete len tak ľahko chcieť vzdať tohto svojho diela, ale na druhej strane – ak to už je viac-menej mŕtve a prenesením sa na SZ by to nabralo pre vás zase nové obrátky, why not? :)) Tam pôsobím pod nickom inekafe, prípadne mail si tu viete z môjho príspevku zistiť a podľa mena v maile aj kontakt na FB nájsť, ak by ste ma chceli kontaktovať a prípadne niečo poriešiť. :) Len návrh – SZ totižto napreduje míľovými krokmi vpred, v redakcii máme už viacero Slovákov, takže by to jednoducho malo zmysel. ;) A je to multifunkčná platforma, per se, tam aj dlhšia neaktivita jedného človeka nič extra neznamená… Pri takomto blogovom štýle stránky je to presný opak, že áno? :)

Napíšte svoj názor