SERIÁLY.kinema.SK

Honba za diamantom a Lovkyňa tajomstiev. To boli dve veci, na ktoré som si spomenul, keď som sledoval prvú časť nového dobrodružného seriálu stanice Sky 1 s názvom Hooten and the Lady. Americký dobrodruh Hooten (Michael Landes) a kurátorka britského múzea Lady Alex Spencer-Parkerová (Ophelia Lovibond) mi pripomenuli časy, keď som ešte na Markíze sledoval dobrodružstvá profesorky Sydney Foxovej a jej asistenta Nigela.

hooten

Lady Alex počas pátrania po stratenom tábore viktoriánskeho cestovateľa Percyho Fawcetta natrafí nielen na samotný stratený tábor, ale aj na trochu otravného amerického dobrodruha Hootena. Po tom, ako sa im podarí uniknúť zo zajatia domorodého kmeňa, spoločne sa vydávajú pátrať po bájnom zlatom meste El Dorado, hoc oboch ženie iný úmysel.

Ona sa snaží nájsť a zachrániť čokoľvek, čo by mohlo mať historickú hodnotu, on čokoľvek, čo sa dá roztaviť a predať. Toto v celku dobre opisuje ich základné vlastnosti a bude určovať aj ďalší vývoj deja.

hooten1

Už v prvej časti sme sa dočkali zopár klasických klišé, ktoré sa v seriáloch či filmoch tohto žánru vyskytujú. Spomeniem len tradičný pád zo zrázu, po ktorom jeden dopadne na druhého a nasledujú romantické pohľady do očí. V tomto prípade to našťastie neskončilo bozkom. Napriek tomu, že mi prvá časť prišla trochu pomalšia, bola pomerne akčná. Stále mi však nie je jasné smerovanie oboch charakterov – kto bude ten vtipný, kto ten drsný, poctivý, atď.

Ak vás bavia seriály a filmy ako Lovkyňa tajomstiev, Flynn Carsen, Indiana Jones a podobne, určite si 8-dielnu sériu Hooten and the Lady pozrite. Dočkáme sa v nej objavovania starých pokladov a historických relikvií v najrôznejších končinách sveta. Ja si ich určite nenechám ujsť.Napíšte svoj názor