SERIÁLY.kinema.SK

Wynonna Earp

Recenzia, TestPilot apríl 9., 2016

Stanica Syfy nezaháľa a vyhliadla si ďalšiu obeť – Wynonnu Earp. Seriál spracúva rovnomenný komiks z roku 1996 od vydavateľstva IDW a v súčastnosti začala vychádzať aj jeho novšia verzia priamo k seriálu. Tá je na rozdiel od originálu farebná a menej sexistická. Hlavne čo sa výzoru a oblečenia hlavnej hrdinky týka.

bscap0507

Keď máte v rodnom meste povesť delikventa, trápia vás traumatické spomienky na smrť staršej sestry a otca a vaše rodné mesto je zapadákov menom Purgatory, je len niekoľko vecí, ktoré vás prinútia k návratu. Jednou z nich je pohreb príbuzného a to je aj dôvod prečo sa Wynonna Earp (Melanie Scrofano) po troch rokoch vracia domov. Jej strýko totiž zomrel krátko po tom, čo ju po rokoch ticha konečne kontaktoval.

Už cesta autobusom Wynonne ukáže, prečo utiekla z domova – najďalej ako len mohla. Keď je počas neplánovanej zastávky zavraždená jedna z cestujúcich, Wynonna sa stretáva so svojimi nočnými morami tvárou v tvár.
Ako najstaršia dedička legendárneho pištoľníka Wyatta Earpa je predurčená stať sa lovkyňou démonov. Po nečakanej zastávke, pri ktorej skoro príde o život a takmer zmešká strýkov pohreb, ju príbuzní a obyvatelia mesta nevítajú práve s otvorenou náručou.

bscap0516

No ani to ju neodradí od toho, aby zistila, čo sa naozaj stalo jej strýkovi. Neverí totiž, že zomrel na infarkt. Jej „vyšetrovaniu“ však nepomáha, že ju neustále sleduje americký maršál Dolls (Shamier Anderson), ktorý sa ju snaží naverbovať do svojej špeciálnej jednotky, ale ani to, že sa jej mladšia sestra Waverly (Dominique Provost-Chalkley) snaží ako len môže prelomiť rodinnú kliatbu – čo môže mať za následok jej predčasnú a nepríjemnú smrť.

bscap0511

Takže Wynonne neostáva nič iné ako vziať do ruky legendárnu zbraň Wyatta Earpa – kolt Peacemaker a vydať sa na lov démonov, no nebude na to sama. Okrem maršála Dollsa, jej pomocnú ruku poskytne (aj keď tajne) záhadný cudzinec (Tim Rozon), ktorý vyzerá ako by práve docválal z divokého západu.

Seriál však trpí na chorobu zvanú nízky rozpočet, čo vidno hlavne na efektoch. Za tie lietajúce bojové scény by sa nemusela hanbiť ani Xena. Neverím, že sa Wynonna dožije čo i len polovice toho, čo najúspešnejší seriál o lovcoch démonov. Dosť pochybujem že sa dožije štvrtiny toho, čo Supernatural. Hoc nie je nič extra, má zopár nápadov, pre ktoré by sa ho oplatilo sledovať. Uvidím, čo nám ponúknu ďalšie časti a ako spracuje showrunnerka Emily Andras mytológiu okolo Earpa, čo je zatiaľ najzaujímavejší aspekt seriálu. Prvá séria bude mať 13 častí.Komentáre

  1. Sirius | apríl 9., 2016 o 19:51 |

    Druhá časť bola omnoho lepšia ako prvá, ak si to udrží prípadne ak pôjde kvalita hore tak to bude fajn.

Napíšte svoj názor