SERIÁLY.kinema.SK

Hlavnou postavou seriálu je Damien Thorn. Toto meno by malo byť určite povedomé minimálne fanúšikom hororového žánru. Ak si pamätáte film Omen z roku 1976, tak by Vás už malo napadnúť, kto je náš hlavný hrdina.

damien_7851887_horz

Priznám sa, že pred tým ako som si pustila prvý diel, nič som o tomto seriály nevedela okrem žánru a názvu. Netrvalo dlho a hneď som vedela ktorá bije. Tento projekt vznikol z produkcie A&E (Bates Motel, Duck Dynasty) na 40.výročie pôvodného filmu.

Dej začína v Sýrii, kde je Damien (Bradley James) ako vojnový fotograf. Po pár momentoch sa ocitneme vo veľkom chaose a nevieme poriadne čo sa deje. Avšak podstatný moment nastane, keď sa Damien snaží pomôcť jednej postaršej domorodej žene, ktorá ho pokrstí svojou vlastnou krvou. Samozrejme sa tak sa tak stalo, pretože dosial rovnaký vek, aký mal Ježiš pri jeho krste.

Tón, v ktorom seriál začal a aj pokračuje, je jednoznačne zahalený do veľmi hororovej atmosféry. Damien je v  na každom kroku sprevádzaný smrťou, i keď sám o tom nevie. Každý moment je vždy veľmi bizarný. I keď možno Vám hudba napovie, že to nebude nič dobré, samotný akt Vás určite vždy zaskočí. Avšak aj napriek tomu, že niektoré veci sa zbehnú veľmi rýchlo a vidíme viacero obetí Damienovho „prekliatia“, všetko ostatné má veľmi pomalý priebeh. Často sa diváci sťažujú, že sa veci neodhalia rýchlejšie, avšak tu by to pokazilo atmosféru. V každom diely odhaľujeme malý kúsok tohto sveta a vidíme malé zmeny v správaní Damiena.

Damien_7809512

Veľmi podstatnou súčasťou je samozrejme aj soundtrack. Pri hororoch  je podľa mňa hudba podstatnejšia ako pri akomkoľvek inom žánre. Vždy pomáha dotvárať to napätie a ten nepríjemný pocit, ktorý cítite až niekde v chrbtovej kosti. Viem si predstaviť, že pri otvorení brán do pekla by ste počuli takúto hudbu ako pekelnú formu gospelu.

Seriál by som určite odporučila ak hľadáte temnejšiu verziu seriálu Supernatural. Nakoľko Damien zrejme v živote nepočul vtip. Nemyslím, že by bol moment, kedy by sme mu videli úsmev na tvári. Zatiaľ sme nemali síce možnosť sa stretnúť s príliš nadprirodzenými vecami, kde by bratia Winchestrovci mohli zasiahnuť, avšak náznaky sme na to už mali. Zatiaľ sme mali možnosť vidieť prvú polovicu prvej série, čiže stále len spoznávame tento svet. Predpokladám, že veci pôjdu len k horšiemu pre Damiena, a teda k lepšiemu pre diváka.

 

 Komentáre

 1. Sirius | apríl 13., 2016 o 19:54 |

  Videl som prvú časť a podla mňa to pokazili tým že hneď v prvej časti odhalili čo je zač. Keby s toho urobili minisériu a trošku oddialili odhalenie jeho pravej podstaty mohlo to byť trošku lepšie. Ono človek si viac menej domyslel čo je a o čo ide dosť skoro no mohli trošku naťahovať a zahmlievať.

 2. Hororka | apríl 14., 2016 o 18:05 |

  Tak ono kedže je to predsa voľne pokračovanie toho filmu už z toho názvu asi mysleli ze bude jasne o koho o co ide. Ja som si to uvedomila ešte počas tej scény zo Sýrie a to som ozaj dopredu okrem názvu nic nevedela. Mna mierne hellhounds sklamali

 3. Sirius | apríl 18., 2016 o 09:33 |

  Zrejeme,ja osobne film nepoznám horory idú mimo mňa toto som si pozrel len kvôli hlavnému predstaviteľovi. Bol som zvedavý, ale sledovať ďalšie časti nebudem.

 4. parazitmaly | apríl 18., 2016 o 10:16 |

  myslím že pre tých čo sledujú horory bolo skôr divné že damien je menej damien ako v pôvodnom filme ale takto majú na čom budovať

Napíšte svoj názor