SERIÁLY.kinema.SK

Britská ITV dnes uvedie prvý zo série televíznych filmov (hoc zatiaľ iba 2-dielnej), v ktorých oživí legendárneho fiktívneho francúzskeho komisára Julesa Maigreta, ktorý sa prvýkrát objavil v tlači už v roku 1931. Stelesní ho v nich nemenej legendárny Mr. Bean Rowan Atkinson.

maigret_itv

Ako prvý zo 75 románov Georgesa Simenona o Maigretovi bol adaptovaný román s názvom Maigret kladie pascu (Maigret tend un piège). Film Maigret Sets a Trap sa odohráva v roku 1955 počas horúceho leta v Paríži, keď mesto zachvátil strach po vražde štyroch žien na uliciach štvrte Monmantre, ktoré na prvý pohľad nemajú žiadnu spojitosť.

  • ďalej hrajú: Fiona Shaw (Harry Potter, True Blood), Aiden McCardle (Mr Selfridge), Shaun Dingwall (Silent Witness, Death In Paradise), Lucy Cohu (Broadchurch), Leo Starr (Call The Midwife), Rufus Wright (Miranda, Doctors), Hugh Simon (MI-5), David Dawson (Ripper Street, Peaky Blinders), Colin Mace (Doctors), Rebecca Night (Starlings) a Eva-Jane Willis (Humans, ChickLit)
  • scenár: Stewart Harcourt (Love & Marriage, Treasure Island, Marple)
  • miesto nakrúcania: Budapešť

Druhý film – Maigret’s Dead Man podľa románu Maigret a jeho mŕtvy (Maigret et son mort) – bude odvysielaný neskôr počas roku 2016.Napíšte svoj názor