SERIÁLY.kinema.SK

12525571_1720957711473798_4489177249886597130_o

Už len zopár hodín nás delí od premiéry a neodvratného maratónu druhej série Daredevila – Netflix vypustí do sveta nových 13 epizód už zajtra 18. marca. Poďme si preto pripomenúť, čo nás v novej sérii čaká a zaspomínať na to, čo urobilo z prvej série taký hit.

Predtým než Netflix vytiahol slepého bojovníka za spravodlivosť na televízne obrazovky, mnohí si na Daredevila pamätali z nie veľmi vydareného filmového spracovania s Benom Affleckom. Preto som k seriálovej adaptácii pristupovala s obozretnosťou, ktorá sa ukázala ako úplne neopodstatnená.

Čo sa stalo v prvej sérii? V podstate sme dostali origin story o tom, ako sa z právnika Matta Murdocka stal maskovaný superhrdina Daredevil. Už sa nemohol pozerať (haha) na to, ako sa v jeho štvrti Hell’s Kitchen rozmáha zločin a rozhodol sa vziať spravodlivosť do vlastných rúk.  Sidekickov mu robili jeho spolužiak a kamarát Foggy Nelson a kamarátka Karen Page, s ktorými si neskôr založili právnickú firmu. Hlavná časť prvej série sa venovala Mattovmu súboju s novým pánom podsvetia Hell’s Kitchen Wilsonom Fiskom a jeho poskokmi.

daredevil-season-2-matt-karren-and-foggy

Aj keď sa prvá séria sústredila najmä na boj s evil developermi v Hell’s Kitchen, seriál (podobne ako Jessica Jones) funguje v širšom marvelovskom univerze a občas vetou-dvoma sa spomenú postavy alebo udalosti, ktoré sme mohli vidieť vo filmoch ale aj v Agentoch SHIELDu alebo Agent Carter – napr. avengerovskú bitku o NY, sirotinec S. Agnesy, Roxxon a aj povinné cameo Stana Leeho.

Čo nás čaká v druhej sérii? 

  • Elektra Natchios (Elodie Yung)
  • Frank Castle/Punisher (Jon Bernthal)
  • noví tvorcovia – Stephena DeKnighta nahradia Doug Petrie and Marco Ramirez
  • opäť 13 epizód
  • opäť to bude temné a nielen vizuálne
  • opäť Claire Temple, ktorá si už do životopisu môže písať ako povolanie osobný ošetrovateľ superhdinov

The-Punisher-Daredevil-Season-2-featured

Minulý rok Netflix už dopredu avizoval, že prvá séria bude o tom ako sa z Matta stane Daredevil, detaily druhej si stráži trochu prísnejšie a vieme len, že v meste je nový strážca zákona, Punisher, ktorý je ochotný v boji so zločinom urobiť o krok viac než Matt Murdock. (Tvorcovia ho pôvodne chceli predstaviť už na konci prvej série v post-credits scéne, no nakoniec z toho kvôli netflixovskému formátu epizód vzišlo.)

elektra-daredevil-season-2

Nuž a Elektra je v meste lebo… nik nevie. Dozvieme sa hádam zajtra. Obaja však prinútia Daredevila zamyslieť sa, čo vlastne znamená byť hrdinom a aké sú následky. Punisher vidí svet zákona dosť čierno-bielo, zatiaľčo Elektra žije v rozličných odtieňov sivej a Matt Murdock sa bude musieť rozhodnúť, akým hrdinom bude chcieť byť on.

 Napíšte svoj názor