SERIÁLY.kinema.SK

v piatok 4. marca Netflix vypustí na svet novú sériu politickej drámy House of Cards. Ideálne na binge-watching počas víkendu, aby ste sa mohli v pondelok ráno v práci chváliť, že ste to stihli vidiet.

house-of-cards-season-4-970-80

Čo však zatiaľ vieme o nadchádzajúcej sérii?

  • Nebude posledná. Netflix obnovil HoC už aj na piatu sériu. To však môže predznamenať, že v tejto sérii sa ešte nedočkáme logického vyústenia Frankovho príbehu – pádu na dno – a bude sa držať zubami nechtami pri moci.
  • Bude to posledná séria súčasného showrunnera Beau Willimona, ktorý bol zodpovedný za doterajšie série. V piatej sérii naplánovanej na 2017 seriál prevezmú Melissa James Gibson and Frank Pugliese, ktorí sa k seriálupridali počas tretej série.
  • Ku castu sa pridajú Neve Campbell (Scream, Titanic: Blood and Steel), Joel Kinnaman (The Killing, Suicide Squad) a Colm Feore (24, Thor), všetci ako vracajúce sa postavy a šepká sa, že niektorí ako oponenti Underwoodovcov.
hoc-s4-cast

Neve Campbell, Joel Kinnaman, Colm Feore (L-R)

Tretia séria bola aj podľa tvorcu Beau Willimona trochu nezvyčajná, pomalšia. Namiesto obrovských politických machinácií na ceste za prezidentským kreslom, ktoré Frank už získal, sa sústredila skôr na emočnú stránku manželstva medzi Frankom a Claire. Ich vzťah a vzájomná podpora bola vždy ústredným motívom seriálu, no v poslednej sérií sme videli naštrbenie, ktoré vyústilo do Clairinho odchodu do Texasu tesne pred dôležitými primárkami v Iowe. Podarí sa im napraviť vzťah, alebo budú mať Frankovi mediálni poradcovia ťažký život počas zvyšku kampane? Alebo sa dohodnú na vzájomne výhodnej biznis dohode, keď budú pred kamerami hrať manželské divadlo? Možno ich noví politickí oponenti donútia spojiť sily, pretože nič nie je pre Underwoodovcov cennejšie ako moc a cesta za ňou bola cez mŕtvoly. Doslova.

House of Cards

Claire Underwood (Robin Wright),  Leann Harvey (Neve Campbell)

Frankova pravá ruka Doug na konci minulej série zabil Rachel a som zvedavá, či sa po tomto čine dokáže vrátiť do normálneho života. Videli sme ako Dougovi nedalo spávať jeho vlastné podvedomie už len kvôli tomu, že vedel, že Rachel je na niekde na slobode. Ako si poradí so svedomím a faktom, že je vrah? Realita, z ktorej mu nepomôžu ani najlepšie sebaklamy.

House of Cards

Doug Stamper (Michael Kelly), Frank Underwood (Kevin Spacey)

A budeme ešte vôbec schopní fandiť Frankovi? Zatiaľčo v prvej a druhej sérii som sa vyžívala v jeho machináciach, v poslednej sa jeho zúfalé pokusy udržať si obľúbenosť u voličov zdali únavné a … zúfalé. Ani samotný Frank už nemá s divákmi taký vzťah ako kedysi. Počet jeho priamych prehovorov do kamery sa každou sériou dramaticky znižuje a či chceme alebo nie, stále je to jedna z vecí, ktoré seriál odlišujú od zvyšku. Divák sa týmto fígľom cíti byť súčasťou seriálu, rovnocenný s Frankom, a nie len pasívnym konzumentom alebo ako jeden z Frankových subjektov, ktorým venuje toľko pozornosti ako smetiam na svojej podrážke.

House of Cards

Frank Underwood (Kevin Spacey),  (Joel Kinnaman)

Okrem boja s Claire bude Frankovi robiť starosti jeho rivalka v súboji o nonináciu na demokratického prezidentského kandidáta Heather Dunbar.  Do seriálu sa vrátia aj známe postavy Remy Danton a Jackie Sharp, ktorý si na konci 3. série začali aféru.  Nech to dopadne akokoľvek, Claire a Frank budú určite zaneprázdení bojom na všetkých frontoch. Nám neostáva nič iné len sa tešiť na nových 13 epizód.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor