SERIÁLY.kinema.SK

Už dnes štartuje na BBC One horúca špionážna novinka The Night Manager. Slovenskí a českí diváci nemusia dlho čakať, pretože sa pilotu dočkajú už zajtra 22. februára o 21:00 vďaka stanici AMC, ktorá je zároveň koproducentom seriálu.

TNM_main

The Night Manager je nová šesťdielna miniséria, nakrútená podľa knihy od Johna le Carré, bývalého špióna MI6. Jeho knihy sa dočkali viacerých spracovaní, filmoví fanúšikovia si spomenú na film Tinker, Tailor, Soldier, Spy (2011), no posledná poriadna televízna prerábka sa konala ešte v osemdesiatych rokoch na BBC so Sirom Alecom Guinnessom.

The Night Manager rovnako nemá núdzu o hviezdne obsadenie – proti sebe sa postavia Tom Hiddleston a Hugh Laurie. Kvalitu dopĺňa Olivia Colman, Tom Hollander alebo David Harwood.

TNM20

The Night Manager je príbeh bývalého britského vojaka Johnatana Pina (Tom Hiddleston), ktorý v súčasnosti pracuje ako nočný recepčný luxusného hotela. Richard Onslow Roper (Hugh Laurie) sa tvári ako veľavážený medzinárodný biznisman, ktorý jednou rukou zachraňuje rozvojové regióny a druhou kraľuje čiernemu trhu so zbraňami.

Po tom ako sa Johnatan stane svedkom toho, kam až siahajú Roperove kontakty a že sa nezastaví pred ničím a nikým, nechá sa naverbovať Angelou Burr (Olivia Colman) z britskej rozviedky, aby infiltroval užšie kruhy Ropera a jeho spoločníkov. Roper je Burrovej tŕňom v päte už niekoľko rokov, ale keďže časť spravodajskej rozviedky je skorumpovaná a s Roperom spolupracuje, celá operácia musí ostať maximálne utajená. Pine sa musí sa stať najhoršou verziou samého seba a keďže Roper má dosah na tie najvyššie miesta, Pinove nové krytie musí byť presvedčivejšie ako keby sa gangsterom rovno narodil.

Popri neustálom nebezpečí odhalenia zo strany Roperovej pravej ruky Corkorana (Tom Hollander), stresu z dvojitého života, musí Pine odolávať aj romantickým pokušeniam v podobe Roperovej priateľky Jed (Elizabeth Debicki).  

TNM19

Adaptácia sa dočkala moderného spracovania. Odohráva sa na Blízkom východe počas Arabskej jari v Káhire miesto Južnej a Strednej Ameriky a z Leonarda Burra sa stala Angela Burr, ktorú si zahrá Olivia Colman. Samotný John le Carré tieto zmeny odsúhlasil a dokonca bude mať v seriáli cameo.

Nečakajte však od Night Managera rýchlu akčnú bondovku. Aj keď sa technológie posunuli dopredu, le Carrého knihy sú prednostne založené na postavách a spletitom, pomaly rozvíjajúcom sa príbehu, ktorý vás v správnom okamihu zas a znovu natiahne na háčik. Aj prvé dve epizódy sa nesú v tomto duchu. Richard Roper sa neobjaví ihneď, ale zakaždým keď sa Pine a Roper stretnú, cítite to napätie. Aj vďaka výborným hercom.Napíšte svoj názor