SERIÁLY.kinema.SK

Novinka televíznej stanice MTV s názvom The Shannara Chronicles má všetky hlavné črty klasickej fantasy:

  • kráľovstvo, ktoré po dlhých rokoch pokoja musí čeliť vracajúcej sa temnote,
  • princeznú, ktorá nie je spokojná so svojím životom a chce zažiť dobrodružstvo,
  • tajomného čarodeja, v tomto prípade Druida,
  • a najneschopnejšieho mladíka, aký existuje, ako vyvoleného, ktorý má všetkých zachrániť.

Vzhľadom na to, že ide o adaptáciu kníh od Terryho Brooksa z roku 1977, sa týmto neduhom vyhnúť nedalo. Takže ich ani nebudem brať ako negatívum.

shannarapilot1

O čom teda seriál je? Keď začne umierať posvätný strom elfov Ellcryst, začnú sa do Four Lands vracať démoni pretože práve strom a jeho mágia ich držali uväznených v ničote. A teraz je na princeznej Amberle (Poppy Drayton) a polovičnom elfovi Willovi (Austin Butler), aby ten strom zachránili. Aspoň to tvrdí posledný druid Allanon (Manu Bannett).

Nebude to ale také jednoduché. Amberle sa totiž rozhodla opustiť svoj post ochrankyne po tom, ako mala strašné vízie o budúcnosti. A ani Willovi sa veľmi nechce zaujať miesto vyvoleného, obáva sa totiž, že sa kvôli mágii zblázni ako jeho otec. No pred plánmi osudu sa nedá ujsť.

shannarapilot2

Čo sa týka príbehu, naozaj nič nové, čo by sme už predtým stokrát nevideli či nečítali. To, čo je na seriáli ale zaujímavé, je prostredie, v ktorom sa odohráva. Four Lands totiž ležia na planéte Zem. Tá je však zničená, zrejme atómovou vojnou, ktorá sa odohrala pred mnohými storočiami. Príroda už pomaly pohltila skoro všetko, čo ostalo z našej civilizácie.

shannarapilot3

Vďaka tomuto sú v seriáli vytvorené zaujímavé lokácie. Rozpadávajúce sa mrakodrapy či diaľnice zarastené vegetáciou. Vraky automobilov hrdzavejúce v lesoch. Pravý postapokalyptický vizuál.

Keďže sa však jedná o adaptáciu, ľudom, ktorí nečítali knihy, bude pri sledovaní seriálu niečo chýbať – kúsky informácií o svete, v ktorom sa príbeh odohráva. V prvých dvoch častiach bolo zopár náznakov, no bez znalosti kníh to zrejme nebude ten správny zážitok. Aspoň teda pre mňa nebol. The Shannara Chronicles sú seriál, ktorý neurazí, no ani nijako nenadchne. Každopádne je zrejme dobré, že bol natočený. Čistokrvných fantasy seriálov veľa nemáme.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Thomas | január 11., 2016 o 17:15 |

    Po styroch castiach sa na to velmi prijemne pozera, povodne som myslel ze to bude nuda, ale tesim sa na dalsie casti :)

  2. Sirius | január 13., 2016 o 16:53 |

    Ja bohužial nepokračujem v sledovaní. Nezaujalo ma to až tak.

Napíšte svoj názor