SERIÁLY.kinema.SK

12314079_1095672177111752_379162450702088131_n

Už túto stredu 20. januára štartuje na Slovensku 2. ročník prehliadky SCANDI, ktorá prináša najnovšie filmy z Nórska, Švédska, Fínska, Dánska a Islandu. Potrvá až do 24. januára a konať sa bude vo viacerých mestách – ich kompletný zoznam a ďalšie informácie o premietaných tituloch či miestach premietania nájdete v tomto článku.

Prehliadky v Bratislave sa zúčastní aj náš portál, a to formou prednášky Škadivávia: Zdroj kvalitných seriálov, na ktorej budete mať možnosť objaviť tie najlepšie súčasné škandinávske seriály – originálne príbehy s jedinečným prostredím a atmosférou Švédska, Nórska, či Dánska z minulosti a súčasnosti týchto krajín, ale aj z fiktívnej budúcnosti.

Na svoje si teda prídu napríklad aj tí, čo sa zaujímajú o históriu, i fanúšikovia sci-fi. Či už ste počuli o seriáloch ako Bron/Broen (The Bridge), Forbrydelsen (The Killing) a Äkta människor (Real Humans) alebo nie, počuli ste minimálne o ich amerických, či britských remakoch, ktoré ešte viac potvrdzujú ich kvality – znamená to, že sú jedinečné.

scandiserialy2

Škandinávske seriály a ich remaky spôsobili revolúciu hlavne v žánri kriminálnych drám a následktom toho postupne začali vznikať originálne „grimdark“ seriály už aj v USA a tejto rovolúcii môžeme vďačiť seriálom ako napríklad True Detective. Ktoré ďalšie škandinávske seriály sú také kvalitné, že sa ich butú snažiť remejknúť? Dozviete sa to našej prednáške v piatok 22. januára o 18:30 v priestoroch Kino Film Europe (budova Pisztoryho paláca, Štefánikova 25). Tešia sa na vás Peter Sirovec a Ivica Kopčoková.Komentáre

  1. Janulka | január 20., 2016 o 21:38 |

    hmmm… Akta manniskor a Bron Broen patria medzi moje najoblubenejsie serialy…

Napíšte svoj názor