SERIÁLY.kinema.SK

Stanica NBC pokračuje v nastavenom trende a vypustila prvé tri časti aj jedného ďalšieho nového sitcomu zo svojej dielne, ktorý bude mať oficiálnu premiéru až v novom roku. Volá sa Telenovela, a ako samotný názov napovedá, budú sa v ňom diať samé dramatické veci.

telenovelapilot1

Hlavnou predstaviteľkou sitcomu Telenovela je Eva Longoria, ktorú určite poznáte zo Zúfalých manželiek. Jej komika sa musela zapáčiť a tak ju využili aj v tejto komediálnej novinke. V seriáli sa volá Ana Sofia a zároveň aj Pasión. Prečo však dve mená? Telenovela totiž zachytáva dej okolo nakrúcania populárnej soapky, v ktorej je hlavnou hrdinkou. V seriáli sú preto podstatné obe dejové línie – tá seriálová, aj tá telenovelová.

V pilotnej epizóde sa zoznamujeme s postavami, ktoré sú také archetypálne, že každé dieťa deväťdesiatych rokov si ich hneď asociuje s tými z Divokého anjela. Máme tam hlavnú hrdinku, ktorá znáša všetko utrpenie a zároveň má dej vo vlastných rukách. Hlavného zloducha, jeho zloduchovskú komplicku (ktorá má vlasy v tvare prilby, ako to má byť), priateľského policajta, rodinnú príslušníčku, ktorá sa pomaly v každej epizóde dozvie, že je tajnou príbuznou pomaly každého hdrinu, a, samozrejme, toho najkrajšieho hlavného hrdinu, ktorého v pilotnej časti do telenovely práve pridávajú. Nie je ním nik iný ako fešák Xavier (čítaj „Haviér“) – Jencarlos Canela. V skutočnosti je to však Anin exmanžel a veci sa jeho prítomnosťou na sete len vyostrujú.

telenovelapilot3

Situáciu sa Anne snažia pomôcť zvládnuť jej dvaja najlepší priatelia – kostymérka Mimi (Diana Maria Riva) a Gael, predstaviteľ nabúchaného policajta, ktorý je v skutočnosti teplý (Jose Moreno Brooks). Všetko to sprevádzajú odpadnutia, amnézie, facky, vlasy vejúce vo vetre z ventilátora a komediálna dráma (aj v seriáli, aj v telenovele). Osobne ma veľmi pobavil aj fakt, že hoci sa seriál o Pasión nakrúca v španielčine, Ana Sofia ju ovláda len tak lámavo.

telenovelapilot2

Vzhľadom na to, že som dieťa, ktoré zažilo slovenské deväťdesiate roky, téma telenoviel pre mňa nie je nič neznáme. Tvorcovia stavajú na tom, že viete, o čom soapky sú, a dokonca si ich berú láskavo na paškál, a naozaj si uťahujú, z čoho sa len dá. Veľmi chválim latino obsadenie, ktoré si aj napriek stereotypizácii nachádza cestu k divákom a šialené situácie z tohto veľmi špeicifckého prostredia mení na niečo, v čom sa môže nájsť akýkoľvek divák.

telenovelapilot4

Celý seriál však stojí na Eve Longorii, ktorá je jeho hlavným ťahúňom. Ak ju máte radi, zachráni aj slabšie momenty v jednotlivých epizódach. Keďže sa jedná o špecifický seriál, niektoré scény, keď sa riešia súkromné životy vedľajších postáv, mierne pokrivkávajú oproti vyhroteným telenovelovým situáciám.

Telenovela je jednoduchý a ľahký seriál, na ktorom sa naozaj pobavíte, ak ste fičali na Divokom anjelovi a na Keď budeš moja. V opačnom prípade sa možno zasmejete na niektorých vtipoch, ale seriál ako taký vo vašich myšlienkach dlho nezostane. Je to taký klasický sitcom, hoci v prvých recenziách je často prirovnávaný k Jane the Virgin. Telenovela je však z iného súdka, jej komika stavia na sitcomovom žánri a celkom sa jej to darí.Napíšte svoj názor