SERIÁLY.kinema.SK

Prichodom vianočných sviatkov prichádza aj koniec roka, je teda najvyšší čas, aby sme spustili Seriály.KINEMA.sk Awards a zhodnotili prínos končiaceho sa roka pre svet seriálov.

SerAwslogo15

V aktuálnom 8. ročníku našej každoročnej ankety, ktorej cieľom je posvietiť si hlavne na najlepšie počiny a najlepšie herecké výkony vo svete seriálov za uplynulý kalendárny rok, sa pravidlá nominovania od toho minulého nijako výrazne nezmenili. Pribudli akurát dve kategórie, a to z ankety Najsexi herci a herečky, ktorá sa toto leto neuskutočnila. Ako stále, skôr než začnete vyplňovať nominačný formulár, dôkladne si preštudujte pravidlá:

 1. Do všetkých kategórií, ak to nie je uvedené inak (body č. 2, 7 a 12), sa môže nominovať 5 seriálov resp. 5 hercov. (Nie je nutné nominovať vo všetkých kategóriách, ale keď už v nejakej nominujete, minimálny počet nominácií je 3.)
 2. Pri hlavných hereckých kategóriách (Najlepší herec/Najlepšia herečka v komediálnom/dramatickom seriáli) sa v nominačnom formulári nerozlišujú herci v hlavných a vedľajších úlohách (pri záverečnom hlasovaní sa už budú, my ich rozdelíme za vás), do všetkých štyroch kategórií sa preto môže nominovať až po 10 hercov resp. herečiek – bez ohľadu na to, či mali hlavnú alebo vedľajšiu úlohu. (Dbajte však na to, aby tam neboli iba samí hlavní alebo samí vedľajší herci.)
 3. Aj herci z neamerických seriálov, minisérií, či z neanglicky hovoriacich seriálov (za ktoré sa považujú napríklad seriály európskych krajín vrátane Česka a Slovenska) sa nominujú do kategórií z bodu č. 2. Je možné do nich nominovať teda hercov zo všetkých seriálov (vrátane minisérií) – podľa toho, či ide o dramatickú alebo komediálnu (mini)sériu.
 4. Hercov z TV filmov nie je možné nominovať nikam.
 5. Keďže sa hodnotí celý kalendárny rok 2015, za nové seriály (či už dramatické, komediálne alebo najhoršie) sa považujú všetky seriály, ktoré mali premiéru po 1. januári 2015. (Nevadí teda, že sa možno vysiela už 2. séria danej novinky, kým jej 1. séria mala premiéru v tomto roku.)
 6. Aj do ostatných kategórií sa môžu nominovať iba také tituly (seriály/TV filmy/minisérie), ktoré boli v krajine pôvodu počas roku 2015 premiérovo vysielané.
 7. Pri hlavných kategóriách (Najlepší americký komediálny/dramatický seriál) sa v nominačnom formulári nerozlišujú “káblovkové” seriály (tie vysielané na amerických káblových televíziách a taktiež na online platformách ako Netflix a Amazon) a “nekáblovkové” seriály (tie vysielané na americkej V5ke: ABC, CBS, NBC, Fox, The CW), do oboch kategórií sa preto môže nominovať až po 10 seriálov – bez ohľadu na to, aká americká stanica/platforma ich vysielala. (Pri hlasovaní sa už budú rozlišovať “káblovkové” a “nekáblovkové,” my ich rozdelíme za vás.)
 8. Anglicky hovoriace neamerické seriály (britské, kanadské, austrálske), ba ani neanglicky hovoriace seriály sa do kategórií z bodu č. 7 prirodzene nemôžu nominovať, majú však osobitné kategórie.
 9. Pri žánrových kategóriách (Najlepší krimi seriál, Najlepší sci-fi/fantasy/hororový seriál, Najlepší akčný seriál, Najlepší historický/dobový seriál a Najlepší animovaný seriál) nezáleží ani na národnom (americký/neamerický), ani na staničnom (káblový/nekáblový) pôvode seriálov. Jeden seriál sa však môže nominovať iba do jednej žánrovej kategórie!
 10. Ani pri kategóriách Najlepší nový komediálny/dramatický seriál, Najlepší TV film alebo miniséria, Najhoršia novinka, Najviac nám bude chýbať, či Guilty Pleasure nezáleží na pôvode seriálov.
 11. Do kategórie Najviac nám bude chýbať sa môžu nominovať iba tie seriály, ktoré do 31. decembra 2015 mali za sebou finále.
 12. Pribudli kategórie z ankety Najsexi herci a herečky, ktorá sa v tomto roku neuskutočnila; do týchto kategórií je možné nominovať po 10 hercov resp. herečiek.

Ak by vám niektorý bod nebol jasný, pýtajte sa. Ak ste však pravidlám na 100% porozumeli, môžete pristúpiť k nominovaniu.

NOMINAČNÝ FORMULÁR (nominovať je možné do 3. januára – do 23:59:59)

Svoje nominácie nabádame prepísať aj do komentárov – iným môžu byť nápomocné. Po ukončení nominovania postupne spustíme finálne hlasovania v jednotlivých kategóriách, ktoré budú obsahovať vami určené TOP seriály či hercov.Komentáre

 1. Marek | júl 8., 2016 o 21:42 |

  Ahoj, finálne hlasovanie v každej kategórii nebude?

Napíšte svoj názor