SERIÁLY.kinema.SK

Predpremiéry seriálov z midseason pokračujú online. Dnes sa pozrieme na zúbok novinke z dielne stanice Fox, ktorá bude mať oficiálnu premiéru 3. januára nasledujúceho roka, no jej pilot bol sprístupnený na internete už pred niekoľkými dňami.

cooperbarretpilot1

Cooper Barrett’s Guide to Surviving Life je sitcom, ktorý si kladie pomerne komplikovanú úlohu. Ako samotný titul napovedá, Cooper Barret (Jack Cutmore-Scott), hlavný hrdina, ponúka pohľad na svoj život a chce poradiť všetkým, ktorí sa pasujú sami so sebou v delikátnom období medzi ukončením vysokej školy a tým, kedy sa im dá život dokopy.

Rady demonštruje na komických situáciách a svojich priateľov využíva ako názorné príklady. Seriál sa v podstate odohráva v roku 2015, ale funguje na princípe prelínania deja z obdobia posledných piatich rokov (znamená to, že časť epizódy sa odohráva v súčasnosti, kúsok v roku 2011 a pasáž aj v roku 2013). Cooper okrem toho svoje zážitky komentuje a v súčasnosti ponúka aj retrospektívne monológy, ktorými prelamuje štvrtú stenu a komunikuje priamo s divákom.

cooperbarrettpilot2

Na úplnom začiatku v roku 2011 sa Cooper po promócii nasťahuje do spoločného bytu s kamarátom Nealom (Charlie Saxton), ktorý chce svoj naozajstný život začať čo najskôr. Už má prácu na plný úväzok a hľadá si partnerku, s ktorou sa bude môcť oženiť a tak ďalej. Poznáte to. Druhý spolubývajúci sa volá Barry (James Earl) a je tak správne sitcomovo mimo. Je priam posadnutý televízorom, ktorý obyvateľom bytu daruje Cooperov brat Josh (Justin Bartha). Ten (Josh, nie televízor) je od ostatných o niečo starší, so ženou a deťmi, a preto sa v ich mladosti, ktorú sám tak trochu preskočil, veľmi vidí. Partiu uzatvára Kelly (Meaghan Rath), ktorá býva v byte oproti a stane sa Cooperovou dobrou kamarátkou, ktorá sa mu celkom aj páči.

cooperbarrettpilot3

Tvorcovia Cooper Barrett’s Guide to Surviving Life zvolili tak trochu obojsečný formát. Na jednej strane oceňujem, že sa hrajú s intelektom diváka a nechajú ho domyslieť si niektoré veci, ktoré sa medzi rokmi stali. Na druhej strane, ak sa nesústredíte, dej pôsobí nesúrodo a nerozumiete, čo sa deje. Obzvlásť preto, lebo seriál sa nesústredí na celistvorsť príbehu ako takého, ale len na ucelenosť jednej príhody, ktorá sa v epizóde vysvetľuje.

Cooperove komentáre a vôbec, príbeh, ktorý do pilotu vybrali, sú veľmi dobré. Herecký ansábel je takisto na jednotku, všetkých päť ústredných postáv sa predviedlo v plnej sile hneď v pilotnej časti, čo je chvályhodné. Ako som však spomínala vyššie, scenár nevysvetľuje divákovi každý jeden detail, takže ak vás zaujme, čo sa deje, a postavy sa vám zapáčia, určite siahnite aj po ďalších častiach. Tento sitcom má rozhodne veľký potenciál.Napíšte svoj názor