SERIÁLY.kinema.SK

Muž, ktorý vrátil na televízne obrazovky kultový seriál Doctor Who, sa po dlhej odmlke a nepodarených amerických projektoch vrátil ku svojim koreňom. Russell T Davies uvedie svoj comeback nie jedným, ale rovno tromi seriálmi s gay tématikou.

cucumber

Životy gay mužov v modernej Británii sú ústredným motívom Daviesovho triptychu s titulmi Cucumber, Banana a Tofu. Každý zo seriálov sa sústredí na inú skupinu gay mužov.

Klasická dráma „Uhorka“ (Cucumber, Channel 4) popisuje životy gay tridsiatnikov a štyridsiatnikov, ktorí sa musia vyrovnať s krízou stredného veku. „Banán“ (Banana, E4) je zbierkou antologických sond do života mladších a vedľajších postáv z Cucumber a Tofu (Tofu, 4oD) je dokument o skutočných gay mužoch z Manchestru.

banana

Russell T Davies sa netají, že názov jeho modernej gay trilógie vychádza zo štandardizovaného žargónu výskumu mužskej erekcie. LGBT tématike sa venoval už v minulosti s projektom Queer as Folk (1999), ktorým naštartoval seriálovú revolúciu vykresľovania gay postáv. Tento seriál sa dočkal aj úspešného amerického remaku.

Všetky tri seriály štartujú 22. januára:

Cucumber (Channel 4)

Banana (E4)

VIAC O TITULE: ,Komentáre

  1. Yukari | január 22., 2015 o 17:09 |

    Banana Cucumber, nie je to ten herec zo Sherlocka?

  2. Monika | január 22., 2015 o 17:18 |

    myslis Benedict Cumberbatch, cucumber je uhorka :D

  3. namuras | január 26., 2015 o 14:30 |

    Cumberbatch je teraz všade, neprekvapil by ma ani v tomto seriáli.

Napíšte svoj názor