SERIÁLY.kinema.SK

Vianoce a Silvester sú za nami, odštartoval nový rok, je teda najvyšší čas, aby sme spustili Seriály.KINEMA.sk Awards a zhodnotili prínos uplynulého roka pre svet seriálov.

SerAwslogo14

V aktuálnom 7. ročníku našej každoročnej ankety, ktorej cieľom je posvietiť si hlavne na najlepšie počiny a najlepšie herecké výkony vo svete seriálov za uplynulý kalendárny rok, sa pravidlá od toho minulého nijako výrazne nezmenili. Ako stále, skôr než začnete vyplňovať nominačný formulár, si ich dôkladne preštudujte:

 1. Do všetkých kategórií, ak to nie je uvedené inak (body č. 2 a 7), sa môže nominovať 5 seriálov resp. 5 hercov. (Nie je inak nutné nominovať vo všetkých kategóriách, ale keď už v nejakej nominujete, minimálny počet nominácií je 3.)
 2. Pri hlavných hereckých kategóriách (Najlepší herec/Najlepšia herečka v komediálnom/dramatickom seriáli) sa v nominačnom formulári nerozlišujú herci v hlavných a vedľajších úlohách (pri záverečnom hlasovaní sa už budú, my ich rozdelíme za vás), do všetkých štyroch kategórií sa preto môže nominovať až po 10 hercov resp. herečiek – bez ohľadu na to, či mali hlavnú alebo vedľajšiu úlohu. Dbajte však na to, aby tam neboli iba samí hlavní alebo vedľajší herci.
 3. Keďže herci z neamerických seriálov, minisérií, ba ani z neanglicky hovoriacich seriálov (za ktoré sa považujú napríklad seriály európskych krajín vrátane Česka a Slovenska) nemajú osobitné kategórie, aj tí sa nominujú do kategórií z bodu č. 2. Je možné do nich nominovať teda hercov zo všetkých seriálov (vrátane minisérií) – podľa toho, či ide o dramatickú alebo komediálnu (mini)sériu.
 4. Hercov z TV filmov nie je možné nominovať nikam.
 5. Keďže sa hodnotí celý kalendárny rok 2014, za nové seriály (či už dramatické, komediálne alebo najhoršie) sa nepovažujú iba tie, ktoré mali premiéru túto jeseň, ale aj tie, ktoré mali premiéru počas leta či v tohtoročnej polovici uplynulej sezóny (2013/14), teda všetky seriály, ktoré mali premiéru po 1. januári 2014. Nevadí teda, že možno beží už 2. séria danej novinky, kým jej 1. séria mala premiéru v tomto roku.
 6. Aj do ostatných kategórií sa môžu nominovať iba také tituly (seriály/TV filmy/minisérie), ktoré boli v krajine pôvodu počas roku 2014 premiérovo vysielané.
 7. Pri hlavných kategóriách (Najlepší americký komediálny/dramatický seriál) sa v nominačnom formulári nerozlišujú “káblovkové” seriály (tie vysielané na amerických káblových televíziách a taktiež cez VOD služby ako Netflix a Amazon) a “nekáblovkové” seriály (tie vysielané na americkej V5ke: ABC, CBS, NBC, Fox, The CW), do oboch kategórií sa preto môže nominovať až po 10 seriálov – bez ohľadu na to, aká americká stanica ich vysielala. (Pri hlasovaní sa už budú rozlišovať “káblovkové” a “nekáblovkové,” my ich rozdelíme za vás.)
 8. Britské, kanadské seriály, či iné anglicky hovoriace neamerické seriály (napr. austrálske), ba ani neanglicky hovoriace seriály sa do kategórií z bodu č. 7 prirodzene nemôžu nominovať, majú však osobitné kategórie, a to Najlepší neamerický seriál a Najlepší neanglicky hovoriaci seriál.
 9. Pri žánrových kategóriách (Najlepší krimi seriál, Najlepší sci-fi/fantasy/hororový seriál, Najlepší akčný seriál a Najlepší historický/dobový seriál, Najlepší animovaný seriál) nezáleží ani na národnom (americký/neamerický), ani na staničnom (káblový/nekáblový) pôvode seriálov. Jeden sa však môže nominovať iba do jednej žánrovej kategórie!
 10. Ani pri kategóriách Najlepší nový komediálny/dramatický seriál, Najlepší TV film alebo miniséria, Najhoršia novinka či Najbolestivejšia strata nezáleží na pôvode seriálov.
 11. Do kategórie Najviac nám bude chýbať sa nemôžu nominovať všetky seriály, ktoré boli v tomto roku formálne zrušené, ale iba tie, ktoré do 31. decembra mali za sebou finále.

Ak by vám niektorý bod nebol jasný, pýtajte sa. Ak ste však pravidlám na 100% porozumeli, môžete pristúpiť k nominovaniu.

NOMINAČNÝ FORMULÁR (nominovať je možné do 9. januára – do 23:59:59)

Svoje nominácie nabádame prepísať aj do komentárov – iným môžu byť nápomocné. Po ukončení nominovania postupne spustíme finálne hlasovania v jednotlivých kategóriách, ktoré budú obsahovať vami určené TOP5ky.

Ako dopadol minulý ročník?Komentáre

 1. Marek | január 5., 2015 o 18:43 |

  Ahoj, schválne je to tak, že niektoré kategórie, ktoré sú v pravidlách, chýbajú vo formulári?

 2. Shawn | január 5., 2015 o 18:53 |

  Marek: Ďakujeme za postreh, nastala technická chyba.

  Vo formulári by mali chýbať kategórie:
  Najhoršia novinka
  Najlepší nový komediálny seriál
  Najlepší nový dramatický seriál
  Najbolestivejšia strata

  Tí, ktorí už poslali vyplnený formulár, môžu dodatočne nominovať do týchto kategórií tu cez komentáre… Uveďte, prosím, rovnaký nick.
  Budúcich nominujúcich nabádame počkať, pracuje sa na doplnení kategórií do formulára…

 3. Shawn | január 5., 2015 o 19:02 |

  CHÝBAJÚCE KATEGÓRIE BOLI ÚSPEŠNE DOPLNENÉ DO NOMINAČNÉHO FORMULÁRA!

Napíšte svoj názor