SERIÁLY.kinema.SK

Flynn Carsen je späť! A spolu s ním aj Knižnica, Excalibur, Judson a Charlene. No nie nadlho. Ako už aj názov seriálu napovedá, pokračovanie filmovej trilógie The Librarian sa bude zameriavať na nových knihovníkov a ich strážkyňu. S ňou sa zoznámime hneď v úvode prvej časti.

librarians1

Eva Baird (Rebecca Romijin) je členka špeciálnej jednotky NATO. Počas jednej akcie sa jej pripletie do cesty Flynn (Noah Wyle) a v zapätí obdrží pozvánku do Knižnice, ktorá si ju vybrala ako novú strážkyňu pre Flynna. (Áno, doslova Knižnica si ju vybrala.) Ten však z toho veľmi nadšený nie je. No po tom, čo mu Eva pomôže pri vyšetrovaní vraždy niekdajšieho kandidáta na pozíciu knihovníka, dvojica musí spojiť sily, aby zachránili ďalšie možné obete.

Tými sú mladý zlodej Ezekiel Jones (John Kim); Cassandra (Lindy Booth), ktorá má fotografickú pamäť; a Jake Stone (Christian Kane), ktorý je odborník na históriu umenia a IQ má 190.  Všetci traja boli pred rokmi pozvaní, aby sa uchádzali o pozíciu knihovníka, no nikdy sa na pohovore neukázali. A teraz sú v ohrození života a vlastne nielen oni, ale aj celá Knižnica a svet s ňou.

librarians2

Úvodné dve časti seriálu pekne načrtli dej zvyšku série. Boli nám predstavené hlavné postavy – dobré aj tie zlé. Bola tiež vysvetlená neprítomnosť Flynna Carsena v ďalších častiach. Ten síce nebude v každej časti, ale bude sa do seriálu vracať.

librarians

Ako fanúšikovi filmovej trilógie The Librarian a človeku, ktorý vyrastal na seriáloch ako Relic Hunter (Lovkyňa tajomstiev), sa mi prvé dve časti Knihovníkov pozdávali. Nebolo to síce to najlepšie, čo som videl – mohli napríklad viac popracovať na bojových scénach, odpustiť scénu medzi Flynnom a Evou (ten bozk bol totálne navyše, ale čo už – nebol by to seriál keby sa hlavné postavy nezamilovali do seba aj keď je to úplne mimo) – ale ako oddychovka je to skvelé. Určite budem sledovať aj ďalšie časti.

Epizódy seriálu The Librarians ani nie s 24-hodinovým odstupom od ich premiéry v USA na káblovej televízii TNT vysiela každý pondelok večer Universal Channel, a to už aj s českým dabingom!

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Roman-tik | december 15., 2014 o 22:05 |

    Serial na midseason nic viac od neho netreba ocakavat, pre skalnych carsen fanusikov povinnost, ja si radsej zapnem 69 reprizu macgyvera :-)

  2. Janulka | december 15., 2014 o 22:42 |

    Pre mna velmi slaby serial, dokonca viac nez znesiem a to som tolerantna :-).
    Okrem toho, ze Knihovnik az prilis napadne pripomina spravanim, ucesom a oblecenim Doctora c.10 a 11, mi tam vadilo prilis vela veci.
    Ani ako „guilty pleasure“ u mna neprejde.

Napíšte svoj názor