SERIÁLY.kinema.SK

Máte plné zuby stopercentných právnikov, ktorí vždy dostanú porotu svojou prepracovanou obhajobou? To má aj sudkyňa Rebecca Wright (Kate Walsh, Private Practice). Do súdnej siene prišla s čiernym svedomím, tehotenským testom v ruke a obrovskou opicou. Vitajte v komédii Bad Judge.

badjudgepilot1

Dynamická komédia je zasadená v divákovi známom prostredí. Upjatí právnici, vtipní policajti, smutné životné príbehy. Novinkou je sudkyňa s nulovým rešpektom pre prázdne kecy. Nemá na ne čas – v noci má ruku hore, cez deň sa snaží prežiť bolehlav a zároveň nezavrieť všetkých vo svojej súdnej sieni do väzenia.

Kate Walsh je ideálny casting. Obľúbená herečka lekárskych seriálov nosí sudcovský talár s rovnakou bravúrnosťou, ako keď do seba v noci hádže jednu whiskey za druhou. Spravodlivosť pre ňu neznamená dodržiavanie každej spoločenskej konvencie do posledného písmena, ale napravovanie neprávosti a krivdy. Nečaká tri týždne na povolenie od úradov a divákom je o to sympatickejšia.

badjudgepilot2

Sudkyňa nosí veľmi sporé oblečenie, strieda partnerov ako ponožky (možno častejšie) a snaží sa vyvliecť z každej pracovnej povinnosti – identického hrdinu sme videli v austrálskom seriáli Rake, ktorého americkú prerábku vrelo odporúčam. Jej jedinou kotvou k realite je osemročný chlapec, ktorého rodičov poslala za mreže. Toho učí ako sa brániť šikane a ktoré druhy alkoholu určite nesmie miešať, aby mu ráno nebolo zle.

badjudgepilot3

Bad Judge z produkcie americkej NBC je klasická komédia s neklasickou hrdinkou. Seriál prišiel na televízne obrazovky v období, kedy inovatívna komédia zažíva svoju renesanciu – Brooklyn Nine-Nine preberá fakľu inteligentného humoru a New Girl už štvrtým rokom úspešne háji experimentnálnu zábavu. Nehovoriac o tom, že 2 Broke Girls má všetok vaginálny humor, ktorý za týždeň potrebujem. Bad Judge dnes určite nespraví dieru do sveta, ale raz za čas poteší srdce nenáročného nonkonformného diváka.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor