SERIÁLY.kinema.SK

Stanica ABC túto jeseň vypúšťa jeden sitcom za druhým. Dnes sa pozrieme na novinku s názvom Manhattan Love Story, ktorá má za sebou už tri časti.

manhattanlovepilot1

Dana (Analeigh Tipton) sa rozhodla nechať všetko vo svojom rodisku tak a podnikla riskantnú cestu do New Yorku s cieľom splniť si svoje sny. Našla si prácu vo vychytenej editorskej firme a ubytovanie u kamarátky Amy (Jade Catta-Preta) a jej manžela Davida (Nicolas Wright). Samozrejme, tí vždy chceli pre svoju priateľku len to najlepšie, vrátane rozprávkového muža. Amy jej preto dohodila Davidovho brata Petra (Jake McDorman). Zatiaľ to znie úplne klasicky, jediný rozdiel však je, že diváci počujú myšlienky aj Dany, aj Petra. A v tom je tá zábava.

Prvá schôdzka dopadla pre párik naozaj katastrofálne. Peter načapal Danu, ako sa pred vchodom do reštaurácie špárala v zuboch a čistila si nos. Počas rande sa jej dokonca podarilo rozplakať sa. Peter, notorický sukničkár zostal preto znechutený a ďalej v stretávaní sa s Danou nechcel pokračovať. Amy však bola neúprosná a do nekonečna ich do všetkého tlačila. Sformoval sa teda medzi nimi neobvyklý vzťah, lebo divák počuje aj to, čo na obrazovke nevidí.

manhattanlovepilot3

Keď sme pred časom na našom portáli prekladali popisy jesenných noviniek, pri Manhattan Love Story som zostala veľmi zarazená. Zaujímalo ma totiž, ako môže byť takýto formát originálny a hlavne udržateľný. Obávala som sa, že to skĺzne do klišé a všetko bude akési presladené.

manhattanlovepilot4

Opak je pravdou. Hlavní hrdinovia sú obaja veľmi inteligentní ľudia, ktorí sú všímaví a reagujú na seba miestami až nevšedným spôsobom. Ich myšlienky dokonca patria k najvtipnejším momentom epizód. Či sa už bavíme o tom, ako Dana komentuje kabelky a spodnú bielizeň alebo odhalí Petrove „zvodné“ praktiky. Peter je zároveň typický sukničkár, ktorý hodnotí v hlave baby zo všetkých strán.

manhattanlovepilot2

Akosi to však funguje. Pripisujem to hlavne tomu, že tvorcovia sa nehrajú na perfektnú komédiu, ktorá má plno umelo vtipných momentov. Snažia sa reálne zobraziť situácie, ktoré prichádzajú s randením osoby, ktorú by ste si sami nevybrali ale niekto vám ju dohodil. Niektoré scény sú dokonca až tak realisticky trápne, že sa mi skrúcali prsty na nohách a odvracala som tvár od obrazovky, lebo som vedela, že to nedopadne dobre.

Skrátka a jasne, ak máte chuť na sitcom, ktorý vás pobaví reálnym humorom, smelo sa do Manhattan Love Story pustite. Nebudete ľutovať, naozaj to stojí za to.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor