SERIÁLY.kinema.SK

Keď som si prečítal o čom seriál Forever bude, okamžite ma zaujal. Nesmrteľnosť mám totiž v príbehoch veľmi rád a je jedno, či je to film, kniha alebo seriál. V tomto ohľade mi novinka stanice ABC dala presne to, čo som od nej očakával. No, bohužiaľ, nedal mi nič viac.

foreverpilot1

Ioan Gruffudd (Fantastic Four) sa nám predstavil ako Henry Morgan, 200 rokov starý doktor, ktorý v súčasnosti pracuje ako patológ v meste New York a márne sa snaží odhaliť príčinu svojho stavu. Celé dni trávi vo svojom laboratóriu a skúma všetky svoje predošlé úmrtia, čo sa však príliš nepozdáva jeho priateľovi Abeovi. Ten robí všetko pre to, aby si Hennry užíval život. Keďže je Abe na sklonku toho svojho, využíva aj túto skutočnosť. Konflikt medzi smrteľnosťou a nesmrteľnosťou je tu teda zobrazený hlavne prostredníctvom týchto dvoch postáv.

Čo sa týka samotného deja, hneď v prvej scéne nás doktor Morgan ohúri svojimi deduktívnymi schopnosťami, keď sa snaží zbaliť ruskú muzikantku. Znova teda dostávame nesmrteľnú postavu, ktorá vďaka svojmu dlhému životu všetko pozná a všade bola. To, že by to tak zrejme nefungovalo, logicky vyvrátili vo filme The Man from Earth (skvelý film, všetci pozrieť). Ale späť k nášmu nesmrteľnému doktorovi. (Nie k tomu s modrou búdkou. To je iný.)

foreverpilot2

V pilotnej časti sa doktor Morgan náhodou zapletie do vyšetrovania vlakovej nehody, vďaka čomu sa stretne s detektívkou Jo Martinez. Po tom, ako jej pomôže prípad vyriešiť, sa však nestanú partnermi. Našťastie. Seriál si odpustil aspoň jedno klišé. Ich cesty sa ale aj napriek tomu pretínajú naďalej. Každý hrdina potrebuje svojho súpera, a tým je v seriáli Forever zatiaľ neznámy muž, ktorý doktorovi telefonuje a šokuje ho detailmi z jeho života, ktoré by nemal vedieť nikto okrem samotného doktora.

Po troch častiach musím povedať, že ma seriál nedokázal udržať, a to ani napriek tomu, že som sa naň tešil a aj ma zaujal. Ďalej ho sledovať teda nebudem. Keď si odmyslíte nesmrteľnosť, zostane vám obyčajný detektívny seriál s nadpriemerne nadaným jedincom. To tu už bolo. Nespočetnekrát. Ale ak máte takéto detektívky radi, je to seriál pre vás. Prípadne aj vtedy, ak sa radi pozeráte na britských hercov s prízvukom.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Janulka | október 25., 2014 o 16:35 |

    Suhlasim s tebou. Skoda, velmi slabucke.

Napíšte svoj názor