SERIÁLY.kinema.SK

Seriál z dielne ABC v sebe skĺbil niekoľko veľmi populárnych motívov – ako predlohu si zvolil My Fair Lady, dej uviedol do súčasnosti, zabezpečil hviezdne obsadenie a celé to prepojil s populárnou problematikou sociálnych sietí, presnejšie s ľuďmi, ktorí sa stali slávni skrz ne.

selfiepilot1

Hlavnou hrdinkou Selfie je Eliza Dooley (Karen Gillan), ktorá sa preslávila na Instagrame a na Facebooku a Twitteri má desiatky tisíc followerov a priateľov. Keďže na strednej nebola populárna a podľa vlastných slov škaredá ako noc, z tzv. „insta“ slávy ťaží čo najviac. Skladá si outfity a jej kontá sú preplnené množstvami selfies. Na pracovnej ceste sa jej však stane to najhoršie. Z chlapa, na ktorého má zálusk, sa vykľuje ženáč a príde jej z toho zle. V spojení s turbulenciami sa jej ešte viac zhorší a na internete sa objavujú fotografie, na ktorých má ovracaný skvelý outfit.

Vzhľadom na to, že jej neprestáva byť zle, obvoláva svojich priateľov, aby jej priniesli niečo, po čom sa jej uľaví. Samozrejme, prichádza na to, že mať priateľov na Facebooku nie je to isté, ako mať niekoho, kto sa o ňu naozaj zaujíma. Našťastie, v práci si uvedomí, že ak Henry Higenbottam (John Cho), dokázal pozmeniť image kvapkám s kontroverznými hodnoteniami, môže to dokázať aj v jej prípade. V seriáli teda pôjde o to, aby sa Eliza zmenila z necitlivej, arogantnej a povrchnej baby na vnímavú, slušnú a reprezentatívnu mladú dámu. Uvidíme, ako jej to pôjde.

selfiepilot2

Selfie mal veľmi zaujímavý pilot a hneď z niekoľkých aspektov. Nakoľko sa jedná o prerábku klasického motívu z Pygmalionu a My Fair Lady, čo sú pomerne obohrané témy, aj napriek tomu je to naozaj podarená adaptáciá do súčasnosti. Do seriálu sú vložené mnohé  detaily, ktoré podporujú túto rovinu – prestrihy s hashtagmi, prudko súčasný jazyk a onlinové prostredie vytvárajú špecifickú, súčasnú atmosféru. Zároveň však v Selfie rezonujú klasické témy v podobe lásky a priateľstva, ktoré zostávajú rovnaké aj v digitálnom veku.

selfiepilot3

Je potrebné upozorniť aj na to, že sa nejedná o sitcom, v ktorom sú „chytanie sa za brucho-idné“ momenty. Humor je v Selfie prítomný, ale na jemnejšej škále. Udalosti v ňom komentuje hlavná hrdinka a miestami vypichne práve dojemné chvíle. Keďže nemá skutočných priateľov, zaujímajú ju hlavne situácie, kedy sa zbližuje s inými postavami.

Myslím, že aj napriek pilotnej epizóde, ktorá je pomerne pomalá, je dobré nechať si Selfie v hľadáčiku. Ak už kvôli ničomu, tak aspoň pre duo John Cho a Karen Gillan, lebo ona je v úlohe Elizy výborná a s podareným americkým prízvukom. Okrem toho im to na obrazovke naozaj krásne iskrí.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor