SERIÁLY.kinema.SK

Tento televízny program zachytáva príbeh Andrewa a Zeldy. Budú spolu chodiť osem mesiacov, tri týždne a dáke drobné. Potom nastane v ich vzťahu bod zlomu. A to Z pozorne sleduje ich vzťah, ako sa vraví, od a po zet.

atozpilot1

Stanica NBC predstavila jednu z prvých jesenných noviniek – sitcom A to Z. Na internete dokonca uverejnila predĺženú verziu jeho pilotnej epizódy. Nejedná sa o klasickú komédiu – do deja totiž často vstupuje komentátorka, ktorá sprevádza divákov. A hneď na začiatku vyklopila aj to, čo ste si mohli prečítať v úvodnom odstavci.

Ústredným motívom seriálu je v podstate jednoduchá dejová línia. Andrew (Ben Feldman) pracuje pre zoznamkový web. Je to drsný chlap, ktorého baví pozerať sa na šport a chľastať pri tom. Zároveň si však v aute vypeckuje Celine Dion a tajne dúfa, že ho niekde čaká tá pravá. Zelda (Cristin Milioti) je zasa typická baba. Má rada manikúry, pedikúry, šaty a iné veci, no keďže v detstve nemala veľmi dobrú rodinnú situáciu, má strach zo vzťahov.

atozpilot2

Jedného dňa sa Andrew a Zelda stretnú. Andrew sa do nej okamžite zblázni a všemožne sa snaží dostať ju na pohárik. Na rande si obaja uvedomujú, že sa nepoznajú len tak z ulice, ale stretli sa už raz pred tým. Andrewova romantikou opradená historka o tom, ako ju po prvý raz uvidel a hneď vedel, že ona je tá pravá, Zeldu poriadne vystraší. Napokon sa však dávajú napriek všetkému dokopy. My ale vieme, že to bude len na necelých deväť mesiacov.

atozpilot3

A to Z ma bavilo. Veľmi bavilo. Vzťah hlavných protagonistov vo mne prebudil náhlu potrebu robiť „awww“ pomedzi facepalmy z klišé, čo pri sitcome hodnotím ako veľké plus. Veľkým čarom seriálu je to, že zatiaľ čo sa hlavná dejová línia kúpe v klišé, vedľajším postavám sa darí pašovať doň vynikajúce repliky a vtipy, pri ktorých som sa občas naozaj chechtala. Obzvlášť oceňujem najlepších priateľov Zeldy a Andrewa, ktorí mali miestami naozaj trefné vtipy.

atozpilot4

Rovnako oceňujem, že seriál je aj napriek svojmu charakteru pomerne realistický. Andrew pracuje v zoznamke a A to Z pekne uchopilo túto tému. Prejavilo sa to napríklad v tom, keď šéfka prednesie monológ, v ktorom tvrdí, že ak sa dajú dvaja na zoznamke dokopy, v podstate tým prichádzajú o zákazníka. Čo je vlastne pravda.Okrem toho sa mi veľmi páči prvok s komentátorkou. V sitcomoch sú veľmi časté spomínania na nejaké vtipné momenty z detstva, ktoré sa neskôr pretavia do aktuálneho vtipu z epizódy, alebo takzvané repliky, ktoré ako keby predniesol Captain Obvious. Teda, vetou okomentuje niečo, čo je vám jasné. V A to Z nás od toho ušetrí práve komentátorka (Katie Sagal), ktorá situáciu objasní, alebo ju doplní vtipným faktom.

A to Z sa mi páčilo. Dokonca až tak veľmi, že si pozriem aj ďalšie časti. A to je už čo povedať. Rozhodne ho odporúčam, pilot bol celkom sľubný a dúfam, že seriál zostane verný nastolenému trendu.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor