SERIÁLY.kinema.SK

ourgirl_bbc

BBC pred nedávnom vypustila do obehu trailery, v ktorých propaguje svoje pôvodné dramatické seriály. Presnejšie ide o súbory trailerov obrazne nazvanými Heartfelt a Heart Racing. V nich sú zaradené ukážky zo seriálov na základe ich dramatickosti. Na čo z produkcie BBC sa teda môžete v nadchádzajúcich mesiacoch tešiť?

In The Club
Šesťdielny dramatický seriál, ktorý sa sústredí okolo osudov šiestich tehotných žien a ich partnerov, resp. partneriek. V seriáli sa stretáva zaujímavý mix párov – od tehotnej tínedžerky cez mladú indickú dvojicu, ktorej manželstvo bolo dohodnuté ich rodičmi, lesbický pár až po pôrodnú babicu, ktorá sa aj napriek tomu, že asistovala pri desiatkach pôrodov, nadovšetko obáva toho svojho. Postavy na prvý pohľad spája azda len očakávanie viac či menej vytúžených potomkov, no neskôr to budú aj priateľstvá na celý život.
Obsadenie: Hermione Norris, Tara Fitzgerald, Jill Halfpenny, Katherine Parkinson, Will Mellor, Jonathan Kerrigan, Christine Bottomley, Luke Thompson, Taj Atwal, Sacha Dhawan a Hannah Midgley

The Ark
Televízny film, ktorý je prerozprávaním biblického príbehu o Noem a veľkej biblickej potope, ktorý istotne netreba predstavovať. Autorom scenáru je Tony Jordan, tvorca Hustle a Life on Mars.
Obsadenie: David Threlfall, Joanne Whalley, Ashley Walters a Nico Mirallegro

The Passing Bells
Päťdielna historická vojnová dráma, ktorú BBC zaradilo do svojho programu pri príležitosti stého výročia začiatku prvej svetovej vojny. Jej vývoj budeme sledovať prostredníctvom pohľadu dvoch hrdinov – obyčajných chlapcov Thomasa a Michaela, ktorý narukovali mysliac si, že vojna skončí po pár mesiacoch. Stal sa z nej však niekoľko rokov trvajúci konflikt, počas ktorého stratili mnoho priateľov, našli lásku a ktorý úplne zmenil ich životy a vlastne aj celý svet.
Obsadenie: Paddy Gibson, Jack Lowden, Eryka Karkuszewska, Sabrina Bartlett, Charles Furness, Brian Fletcher, Wilf Scolding, Hubert Burton, Felix Auer, Ben McGregor, Mark Burghagen a Matthew Aubrey

The Village S2
Druhá séria dobovej drámy z minulej sezóny. Spomínanie farmára Berta Middletona na jeho mladosť sa v tejto sérii bude sústrediť na obdobie dvadsiatych rokov, tesne pred tým než svet postihla veľká hospodárska kríza. Tvorcovia sa v snahe prilákať stratených divákov, ktorých počas prvej série odradila pochmúrna atmosféra anglickej zimy a ťažké témy, rozhodli natáčať počas jarných mesiacov a priniesť tak do „festivalu mizérie“ aj trochu modrej oblohy a slnka.
Obsadenie: Maxine Peake, John Simm, Nico Mirallegro, Charlie Murphy , Juliet Stevenson, Matt Stokoe, Emily Beecham

Our Zoo
Šesťdielna dráma. Seriál je založený na skutočných udalostiach a podáva príbeh Georgea Mottersheada, ktorý založil dnes celosvetovo známu Chester Zoo. Cesta za uskutočnením jeho sna však nebola jednoduchá a vyžadovala si mnoho obetí od jeho rodiny a prekonávanie mnohých prekážok.
Obsadenie: Lee Ingleby, Liz White, Anne Reid, Peter Wight, Ralph Little, Sophia Myles a Stephen Campbell-Moore

Our Girl
Pokračovanie televízneho filmu odohrávajúceho sa v súčasnosti. Hlavnou hrdinkou je 18-ročná Molly Dawes, ktorá sa rozhodla vstúpiť do britskej armády. V päťdielnej sérii sa spolu s Molly zúčastnime jej misie v Afganistane, kde pôsobí ako medička.
Obsadenie: Lacey Turner, Iwan Rheon, Ben Aldridge, Charley Palmer Merkell, Arinze Kene a Ade Oyefeso

The Driver
Trojdielny triler, ktorý sleduje príbeh taxikára Vinca McKeea. Jedno zlé rozhodnutie obráti celý jeho život naruby, keď frustrovaný zo svojej práce a života pristane na ponuku starého kamaráta a stane sa vodičom gangu.
Obsadenie: David Morrissey, Claudie Blakel, Sacha Parkinson, Ian Hart, Colm Meaney, Shaun Dingwall, Lee Ross

Remember Me
Trojdielna mysteriózna miniséria. Keď sa staručký pán Tom Parfitt presťahuje do domova dôchodcov, spustí celý raz záhadných udalostí, ktoré sa začnú tým, že sa stane svedkom násilnej vraždy. Jeho mladá opatrovateľka Hannah a policajný vyšetrovateľ Fairholme sa snažia objasniť nielen samotnú vraždu, ale aj záhadnú minulosť starca.
Obsadenie: Michael Palin, Jodie Comer, Mark Addy, Julia Sawalha a Mina Anwar

The Missing
Osemdielna dráma, ktorá sleduje príbeh Tonyho, ktorý urobí všetko, aby našiel svojho syna, uneseného počas dovolenky vo Francúzsku. Jeho posadnutosť nájdeným strateného syna naštrbí jeho manželstvo s Emily a dokonca mu takmer zruinuje život. Príbeh je vyrozprávaný v dvoch rovinách, keďže sa odohráva naraz v Británii aj vo Francúzsku, kde po chlapcovi pátra vyšetrovateľ Julien, ktorý rovnako ako Tony verí, že chlapec stále žije.
Obsadenie: James Nesbitt, Frances O’Connor, Tcheky Karyo, Jason Flemyng, Ken Stott, Arsher Ali a Titus De Voogd

VIAC O TITULE: , , , , ,Napíšte svoj názor