SERIÁLY.kinema.SK

Časy, keď MTV vysielala hudobné videoklipy si pamätá už málokto. Stále známejšími sa stávajú práve ich seriály pre tínedžerov. Ako letnú novinku si pre svojich divákov pripravili drámu Finding Carter.

findingcarterpilot1

Carter (Kathryn Prescott) je obyčajné 16-ročné dievča, ktoré si užíva bezstarostný život, kým ju pri vlámaní sa do zábavného parku s partou kamarátov nezatknú policajti. Celý jej doterajší život sa prevráti naruby, keď polícia náhodou príde na to, že ako malá bola unesená. A že jej mama nie je jej skutočnou matkou, ale jej únoskyňou. Ešte skôr než sa stihne spamätať zo šoku, že celý jej doterajší život bol klamstvo, sa nasťahuje k svojej skutočnej rodine. Jej skutoční rodičia a súrodenci pre ňu, pochopiteľne, predstavujú úplných cudzincov.

Asi nebude prekvapením, že zapadnúť do rodiny Wilsonovcov je pre Carter ťažké – nejde ani tak o to, že má trošku „voľnejšieho ducha“, než fakt, že Carter stále svoju mamu-únoskyňu miluje a považuje za svoju jedinú a skutočnú mamu. So svojou biologickou matkou Elizabeth (Cynthia Watros) si jednoducho nesadla od prvého momentu a panuje medzi nimi nedôvera a celkovo nedobrá atmosféra. Je opakom Lori, mamy-únoskyne, ktorá bola jej najlepšou priateľkou (a o ktorej som si v úvodnej scéne naozaj myslela, že je jej kamoška a nie mama!). Na sympatiách jej u Carter nepridáva ani fakt, že je detektívkou, ktorá sa snaží dostať Lori za mreže.

findingcarter2

S ostatnými členmi svojej stratenej rodiny vychádza omnoho lepšie – aspoň na prvý pohľad – s tatkom (Alexis Denisof) si je poznateľne bližšia než s Elizabeth, so sestrou-dvojčaťom Taylor vychádza len dovtedy, kým sa do nej nezakuká Taylorin kamarát Gabe a s malým sarkastickým bratom Grantom si sadne takmer okamžite. Carter túto veľkú rodinnú drámu dopĺňa (a často zhoršuje) svojim rebelanstvom – bude veľa alkoholu, drog a párty.

Vzhľadom na to, že ide o seriál MTV, tak môžete počítať so súčasným a chytľavým soundtrackom a samozrejme krásne-prekrásnym obsadením. Všetci sú pekní a všetci sú štýloví – okrem Maxa a Gabea, ktorých spája nielen to, že sú z Carter úplne mimo, ale aj prapodivné účesy. Ale väčšina mladého obsadenia naozaj vyzerá na tíndžerov, takže aspoň to (ehm Teen Wolf ehmm).

Na to, aby Finding Carter bola super nadupaná dráma s poriadnym vykreslením prežívania postáv (ako by si to táto zaujímavá téma zaslúžila) tomu ešte niečo chýba. Prihliadnuc na to, že ide o seriál z produkcie MTV to však nie je úplne na zahodenie. Premiérová dvojepizóda neurazí a možno i poteší: 7/10.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor