SERIÁLY.kinema.SK

trueblood_hbo

Uhorková sezóna pred nami, ako aj horúčavy. Najlepšie je schladiť sa pri seriáloch, ktoré sme počas perných dní v práci a v škole zameškali. V mojich tipoch však budú aj také, ktoré majú premiérové epizódy práve počas leta. Takže ľadový čaj do ruky, nažhavme požičovne a hor sa na to!

Bežia počas leta…

1. True Blood

True Blood je pre mňa synonymom leta. Už siedmy rok môžeme prežívať dobrodružstvá Sookie a jej nadprirodzeného susedstva v mestečku Bon Temps. Vzhľadom na to, že seriál vysiela HBO, jedná sa o naozaj špecifické zobrazenie upírov, vlkolakov, či čarodejníc. Je to plné krvi, sexu a brutality. Vzhľadom na to, že sa jedná o poslednú sériu seriálu vôbec, odporúčam vám naskočiť na vlak, kým ešte ide.

2. Friday Night Dinner

Elen, zasa? Áno! Tretia séria jednej z mojich najobľúbenejších britských komédií sa vrátila na obrazovky Channelu 4. Jedná sa o sitcom, v ktorom vystupuje moderná židovská rodina. Súčasťou ich piatkových večerí býva excentrický sused Jim, šikana medzi súrodencami Adamom a Jonym, ako aj polohluchý otec, ktorý večne vymýšľa nejaké darebáctva. Vynikajúci tip pre milovníkov britského humoru.

3. New Adventures of Peter and Wendy

Máte radi prerozprávania rozprávok v súčasnosti a chýba vám Once Upon a Time? Nové dobrodružstvá Petra a Wendy sú to pravé pre vás. V mestečku Neverland v Ohiu žijú priatelia z detstva, ktorí majú pred sebou druhé kolo dospievania. Kam sa vo svojich životoch pohnú a či sa im podarí dosiahnuť svoje ciele s láskou alebo aj bez nej, to sa dozviete v tomto webseriáli. Musím vás však upozorniť, že sa jedná o pomerne presladenú vec.

4. Teen Wolf

A teraz naozaj. Kto si a čo si spravila s Elen, ktorá zvozila pilot Teen Wolfa pod čiernu zem? Nuž, musím sa priznať. Teen Wolf je jeden zo seriálov, čo mi zachutili až na druhý pokus. A to hlavne preto, lebo mi moje okolie donekonečna omieľalo, ako sa to zlepšilo a aká epická fantasy sa z toho stala. A ono na tom niečo bude. Odhliadnuc od toho, že postavy občas vedú dialógy ako papuče a má to zvraty ako moja pračka plná ponožiek, tento seriál je letnou fantastickou lahôdkou. Dajte mu aj vy druhú šancu.

5. Wilfred

Záverečná séria ďalšieho skvelého seriálu, ktorý pre mňa doslova symbolizuje leto. Predstavujete si občas, čo by vám  povedal váš pes, keby vedel hovoriť? Wilfred je obrovský pes, ktorý žije u Ryanovej susedky. Medzi jeho hobby patrí vyvlakovanie obrovského plyšáka po dvore, ňuchanie, ocikávanie teritória… a fajčenie trávy. Seriál sa okrem toho vyznačuje špecifickým humorom a Elijahom Woodom, ktorý tam nebehá s bosými nohami (ó, áno – narážka na LOTR musí byť).

Oplatí sa dohnať…

1. The Crazy Ones

Výborná komédia o reklamke, ktorá sa žiaľ nedožije druhej série. Plná zlatého humoru a neuveriteľnej chémie medzi hlavnými postavami. Ak ste ju zmeškali, treba dohnať!

2. Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.

Potrebuje to komentár? Myslím, že nie. Ak ste to náhodou vzdali, alebo nestíhali tak ako ja, je ideálny čas dohnať zameškané. Okrem toho, ku koncu série sa to naozaj zmenilo na epický seriál.

3. Sex and the City
(video obsahuje spoilery)

Toto leto hlásam návrat k seriálovej klasike. Ak ste ho nevideli, chalani či baby, je na čase, aby ste si na to vyhradili čas. Jedná sa o revolučný seriál, ktorý položil základy otvoreného dialógu v seriáloch a snaží sa zbúrať rôzne stereotypy, ktoré sprevádzajú životy slobodných žien. Je zaujímavý pre ženy aj mužov. Ak sa prekusnete cez outfity deväťdesiatych rokov, čaká vás seriál, ktorý spracúva nadčasové témy. Smelo do toho!

4. The Lizzie Bennet Diaries

Adaptácia diela Jane Austen na súčasnosť vo forme videoblogu. Ocenené Emmy a niekoľkými stovkami tisíc pozretí. Nesmrteľný príbeh lásky medzi Lizzie a pánom Darcym. Tento webseriál naozaj stojí za to! Ak sa vám to zapáči, rozhodne siahnite aj po Emma Approved, čo je modernou adaptáciou ďalšieho Austenovej románu.

5. My Mad Fat Diary

Seriál, v ktorom má hlavná hrdinka kilá navyše a ešte k tomu aj psychické problémy. Napriek tomu však reprezentuje silnú ženskú hrdinku. Prvá séria sa odohráva cez prázdniny a ak ste seriálovým fajnšmekrom a nevideli ste to, rozhodne to treba napraviť.

VIAC O TITULE: , , , , , , ,Komentáre

 1. Fay | júl 5., 2014 o 01:48 |

  Ďakujem Elen, The Crazy Ones vyzerá ako super oddychovka!

 2. carolos | júl 5., 2014 o 10:07 |

  Elen a Teen Wolf? Neverím, čo to tu vidím!!! S tvojimi recenziami som vždy súhlasil. Na túto zdrvujúcu recenziu som nezabudol, lebo som s ňou nesúhlasil, čo som ti myslím aj vytkol :) Môžem iba povedať, že som rád, že si podľahla tlaku okolia a vrátila sa k seriálu, pretože Teen Wolf je s každou sériou lepší a lepší :)

 3. Roman-tik | júl 5., 2014 o 10:43 |

  Ja som z tychto 10 kuskov nevidel ani jeden ale snaha s blood po prvej serii bola, no marna. Ale stale je z coho vyberat, najlepsie z archivu …Napriklad homeland je naozaj naozaj dobry, len jojka to s tym nazvom pekne pokaslala, …ked citam o tlaku okolia napadnu ma hry o trony, pekne natocene ale stale nechapem co vsetkych na tom tak fascinuje ? Je to ako spravy na markize, kazdy den daka mrtvola a pribehy z osad …a vraj to pise tvorca starinky kraska a zviera s lindou hamilton …kapanek pritvrdil od romantiky k masakru kazdodennemu :-)

 4. parazitmaly | júl 6., 2014 o 17:19 |

  wilfred je vynikajúci , hlavne prvá séria.

Napíšte svoj názor