SERIÁLY.kinema.SK

Dnes sa spolu pozrieme na postapokalyptický seriál The Last Ship z dielne stanice TNT. Jedná sa o adaptáciu rovnomenného románu autora Williama Brinkleyho a producentsky na ňom podieľa napríklad aj Michael Bay. Premiéru mal minulý týždeň a k obrazovke si sadlo viac ako 5 miliónov divákov, čo je na káblovú televíziu veľmi slušné číslo.

thelastshippilot1

The Last Ship sa začína v Egypte, kam prichádza doktorka Rachel Scott (Rhona Mitra) po vzorky nového vírusu, ktorý sa veľmi rýchlo šíri. Spolu s prenosným labákom sa nalodí na americkú vojenskú loď USS Nathan James. Vojakom je povedané, že pri pobreží Antarktídy budú testovať zbrane a preto majú počas štyroch mesiacoch zakázané komunikovať.

Posádka však žije v ilúzii. Ich misia je len krycia pre tú skutočnú, ktorú na palube vykonáva doktorka. Vďaka vzorkám primárnych nositeľov vírusu, vtákov, ktorí sa nachádzajú na ľadovom kontinente, sa snaží vytvoriť vakcínu. Samozrejme, keď sa to všetko prevalí a kapitán Tom Chandler (Eric Dane) sa dovolá do Štátov, epidémia je v šiestej fáze. Na zemi vypukla globálna  pandémia a 80% je nakazených. Z USS Nathan James sa stáva posledná loď plná neinfikovaných ľudí.

thelastship3

Seriál obsahuje všetko, čo by sa dalo čakať. Rusi sa snažia získať protilátku, každý člen posádky má svoju menšiu rodinnú drámu a všetko je to pekne rámcované vlasteneckým podtónom. Skrátka, je to vojenský seriál. Netvári sa nijako inak. Obsahuje prvky, ktorým sa v tomto žánri nedá vyhnúť – uniformy na každú príležitosť, vojenské bla-bla reči a charizmatického kapitána (ktorý však mne vôbec charizmatický nepripadal). Nakoľko nie som v tejto oblasti expertom, sú to veci, ktoré ma veľmi nezaujímajú. Musím však uznať, že kulisy a prostredie vojenskej lode bolo veľmi kvalitne spracované a uveriteľné.

thelastshippilot2

The Last Ship mal podľa mňa taký Bayovský feeling. Dlhé otáčavé zábery, či plno výbuchov ma v tom len utvrdili. Nič to však nemení na tom, že hoci je seriál pastvou pre oči, chýba mu akási hĺbka a niečo, čo by ma naozaj strhlo, prípadne donútilo siahnuť po ďalšej časti. Viem však, že si svoje publikum rozhodne nájde. Má plno iných kvalít, ktoré nie sú pre mňa.

V nadchádzajúcich častiach…:

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Shawn | jún 28., 2014 o 16:34 |

    Mňa pilot úplne dostal, neviem sa dočkať ďalšej časti! Mal rýchly spád, žiadne nudné pasáže, postavy sú sympatické (Rhona Mitra nie len to), koncept zaujímavý, vizuálne to tiež vyzerá úžasne…

  2. behu | júl 24., 2014 o 22:24 |

    mne stacil Eric Dane :) ale ináč sa mi seriál páči aj ako celok :)

  3. Roman-tik | júl 24., 2014 o 23:34 |

    Pilot bol v pohode, ale bojím sa toho čo budú postavy 11 epizod robiť na tej lodi ? Toto bude asi veľké klišéééé.

Napíšte svoj názor