SERIÁLY.kinema.SK

Každý z nás si pod pojmom televízny dokument predstaví scény z rôznych životných situácií a pomedzi to nejaké naratívne prestrihy. Či sa jedná o zvieratká, architektúru, počasie alebo o históriu, je to formát, ktorý má neutíchajúcu popularitu na celom svete. Seriál Almost Royal sa rozhodol vydať touto cestou tiež. Výnimkou však je, že dokument sleduje fiktívne postavy a dal by sa zaradiť do komediálneho žánru. Zároveň sa jedná o prvý pôvodný komediálny seriál z dielne BBC America.

almostroyalpilot1

Almost Royal sa sústredí na súrodencov Poppy (Amy Hoggart) a Georgieho Carltonovov (Ed Gamble), ktorí sú v poradí na priečkach 50 a 51 v následníctve na trón Spojeného kráľovstva. Ich otec zomrel na následky strelnej rany odrazenej guľky počas jednej z aristokratických poľovačiek. Poppy a Georgie sa rozhodli spraviť si na jeho pamiatku výlet po Spojených štátoch, aby mu splnili jeho veľké prianie a zároveň sa posnažili zabudnúť na svoj žiaľ. Počas tejto cesty ich sleduje štáb a seriál má podobu už spomínaného dokumentu.

V prvej časti sa súrodenci nachádzajú v Los Angeles a snažia sa zažiť všetko, čo patrí k duchu tohto mesta. Samozrejme, ich hlavným cieľom je pričuchnúť si ku životu celebrít a preto sa zapoja do bicyklovej túry po domoch slávnych osobností, stretnú sa s divadelným agentom, zastavia sa na pľaci seriálu s nádychom telenovely a neposlednom rade nazrú aj do ordinácie známeho plastického chirurga. Všetko to sprevádzajú ich nemiestne komentáre a mierne nafúknutá britskosť.

almostroyalpilot2

Almost Royal je niečo, čo vám odporúčam pozerať v prípade, že v práci trpíte veľkým pracovným náporom alebo máte už plné zuby učenia sa na skúšky. Je to seriál, pri ktorom sa naozaj potešíte, že nemáte v hlave otruby a zároveň zabudnete na svoje problémy a budete sa chytať za hlavu. Pri tom všetkom sa však kráľovsky pobavíte.

Veľkú zásluhu na tom majú práve Amy Hoggart a Ed Gamble, ktorí vlastne v celej epizóde improvizujú rozhovory s rôznymi hosťami. Samozrejme, tvorcovia to vzali z tej opačnej strany a prezentujú súrodencov ako rozmaznaných aristokratov, ktorí nemuseli nikdy nič robiť. Obaja majú preto priblbé otázky, no zároveň si myslia, že zhltli všetku múdrosť sveta a nemajú problém poučovať chlapíka, čo im prenajíma auto o tom, ako sa tá ktorá časť nazýva v Anglicku.

almostroyalpilot3

Osobne ma to trochu hnevalo, lebo aj keď sú Američania v Európe známi svojím nie príliš vysokým intelektom, tento seriál vytvára rovnaký stereotyp o Európanoch. Druhá vec je, že hostia v dokumente mnoho ráz ani len netušia, že sa jedná o seriál s fiktívnymi postavami. Myslia si, že Poppy a Georgie sú naozaj aristokratmi spoza veľkej mláky a berú ich teda úplne vážne.

Počas prvej série by sa mali zastaviť vo významných oblastiach USA a z každej by mal vzniknúť tento dvadsať minútový dokument. Môžete sa teda tešiť na to, ako sa súrodenci zoznámia s kovbojmi alebo ako sa budú prechádzať ulicami New Yorku. Ak máte radi tento typ humoru, nemali by ste byť sklamaní. Ja osobne ďalšie epizódy vynechám.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor