SERIÁLY.kinema.SK

w13_finale

V pondelok 19. mája 2014 bola odvysielaná posledná časť vynikajúceho sci-fi seriálu Warehouse 13, s ktorým v roku 2009 prišla káblová televízia Syfy, zodpovedná za také kultové seriály ako Stargate, Battlestar Galactica či Eureka. Dovolím si tvrdiť, že so zatvorením Skladiska 13 skončil posledný veľký seriál z dielne tejto stanice, pretože jej súčasná produkcia na vyššie spomínané tituly ani zďaleka nemá. Ale späť ku Warehouse 13. O čom to celé vlastne bolo?

Po tom ako agenti Tajnej služby Peter Lattimer a Myka Bering zabránia pokusu o atentát na prezidenta USA, dvojica je prevelená do tajného zariadenia známeho len ako Warehouse 13. Agenti to sprvu chápu ako trest, no po bližšom prieskume tajomného skladiska pochopia, že to celé bude zrejme inak. Skladisko č. 13 totiž slúži ako úschovňa na prvých pohľad obyčajných predmetov, ktoré však majú neobyčajné schopnosti. A preto nesmú padnúť do nesprávnych rúk. Z mnohých spomeniem napr. zrkadlo Luisa Carolla, v ktorom sa váš odraz hýbe nezávisle od vás, a v ktorom je uväznená Alica. No tá s tou knižnnu nemá veľa spoločného, je totiž poriadny psychopat.

Warehouse13syfy

Seriál sa ako jeden z mála každou sériou zlepšoval. Takže ak si ho rozhodnete pozrieť, nenechajte sa odradiť priemernou 1. sériou, ďalej to bude totiž stále lepšie a lepšie. Jedným z dôvodov stúpajúcej kvality bolo aj hosťovanie hercov z takých kultových seriálov ako je Star Trek (Kate Mulgrew, Jery Ryan, Brent Spiner) a BSG (Trisha Helfer) a v niekoľkých častiach sa zjavil aj Mark Sheppard, Anthony Head a James Masters. Ako čerešnička na torte, bolo spomenutých množstvo historických osobnosti a udalostí, takže na svoje si mohli prísť aj milovníci dejín.

Warehouse 13 sa dočkalo piatich sérií resp. 63 epizód a hoci záverečná 5. séria pozostávala len zo šiestich častí, bola neskutočne skvelá a dôstojne zakončila jeden z posledných dobrých seriálov stanice Syfy.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Odin | máj 23., 2014 o 12:35 |

    W13 mi bude velmi chybat… Jeden z naj serialov, aky bol US stanicami vysielany.

  2. Abby | máj 23., 2014 o 22:11 |

    Goodbye,series of endless wonders :(, syfy skončil asi posledný dobrý seriál.

Napíšte svoj názor