SERIÁLY.kinema.SK

Naša redakcia sa pomaly preberá zo záplav povinností a nastupuje v plnej sile. Moja prvotina po dlhom čase je recenzia na seriál Bad Teacher, na ktorý som sa veľmi tešila. Vznikol totiž na námet rovnomenného filmu spred pár rokov, v ktorom účinkovali Cameron Diaz, Justin Timberlake a môj obľúbený Jason Segel. Túto sitcomovú adaptáciu má na svedomí americká CBS a čuduj sa svete, moje očakávania naplnil.

badteacherpilo2

V seriáli sa dej sústredí na čerstvo rozvedenú Meredith (Ari Graynor), ktorá vďaka predsvadobnej zmluve zrazu zostala bez domova a bez peňazí. Dočasne sa nasťahuje k priateľom, ktorí majú dcéru na základnej škole. Keď ju jedného dňa ide vyzdvihnúť, uvedomí si, že práve takáto základka sa hemží rozvedenými oteckami. Samozrejme, väčšina z nich má parádne autá, niekoľko domov a peňazí ako šupiek. Meredith okamžite berie šancu do svojich rúk a stáva sa najnovšou učiteľkou v tejto škole.

Zafejkuje životopis, okamžite zistí, na ktorú strunu riaditeľa zahrať, a je to tam. Študentov prinúti, aby vypísali nezmyselné návratky s informáciami o rodinnom stave oteckov a počte miest na autá v garáži. A kým sa do sietí chytajú ryby, ona sa zoznamuje s kolegami. S telocvikárom Joelom (Ryan Hansen) chodila na strednú, zakríknutá Irene (Sara Gilbert) ju okamžite začne stalkovať a pre prezidentku učiteľského zboru (v čom tí Amíci prezidentov nemajú?) Ginny (Kristin Davis) sa stane tŕňom v oku.

badteacherpilot3

Seriál operuje na veľmi jednoduchom princípe. Meredith sa chce zo svojich mizerných podmienok dostať výhodným vydajom a divák sleduje, ako sa jej v tom darí. Mnoho ráz vyťahuje naozaj nevšedné praktiky a aj keď pôsobí ako prvotriedna potvora, v jadre jej začne na deckách v škole okamžite záležať a nie je jej všetko jedno. Bad Teacher preto nevyznie prázdno, páve naopak, vzťahy s deckami mu dodávajú nezvyčajnú hĺbku.

BadTeacherpilot1

Na Bad Teacher musím zároveň pochváliť rýchly spád, ktorý sa v deji nachádza. Nič nie je natiahnuté a tvorcovia sa naozaj snažia udržať divácku pozornosť návalmi vtipov a udalostí. Veľmi mu pomáha aj to, že sám o sebe má atmosféru zabehnutého seriálu, čo by som pripísala pomerne hviezdnemu obsadeniu. Ari Graynor môžete poznať napríklad zo seriálu Fringe, kde hrala diametrálne odlišnú postavu. Niečo na Meredith jej však sedí ako riť na šerbeľ a je radosť sledovať to. Samozrejme, mená ako Ryan Hansen (Veronica Mars), Sara Gilbert (The Big Bang Theory) a Kristin Davies (Sex and the City) hovoria samé za seba. Tento ansábel naozaj stojí za to. Viem, že sa tu často oháňame tým, že chémia medzi hercami je výborná. Ale tu je to naozaj na mieste – vynikajúci výber!

Bad Teacher ma prekvapil. Obe epky som doslova zhltla a úprimne som sa pobavila na humore, ktorý je niekde na pomedzí toho nemiestneho a rodinného. Okrem toho sa podľa mňa vyznačuje aj určitou úprimnosťou o stroskotaných vzťahoch, ktorú len tak v nejakom sitcome neuvidíte. Rozhodne stojí za to a odporúčam vám ho na príjemné odreagovanie sa.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor