SERIÁLY.kinema.SK

Na konci apríla bude mať na britských staniciach premiéru viacero zaujímavých seriálov, resp. minisérií. Čo si pre svojich divákov pripravili BBC One, Sky Living a ITV?

Jamaica Inn:
Historická miniséria, ktorá je adaptáciou rovnomenného románu Daphne du Maurier. Dej sa odohráva v roku 1821 a sleduje osudy mladej hrdinky Mary Yellanovej, ktorá sa po smrti matky poberie žiť k svojej tete spravujúcej opustený hostinec Jamaica do Cornwallu. Po príchode príde o akékoľvek ilúzie o tom, že by ju tu mohol čakať šťastný život – teta Patience už dávno nie je veselou a energickou ženou, akú si pamätá z detstva, ale unavenou ženou, ktorá žije pod vládou svojho manžela, ktorý si na živobytie privyrába pašovaním. Všetko sa skomplikuje, keď jej padne do oka strýkov brat, pohľadný Jem. Mary počas svojho pobytu v hostinci medzi bandou pašerákov postupne prichádza o svoje naivné čierno-biele videnie sveta.

Obsadenie: Jessica Brown Findlay (Downton Abbey, Labyrinth), Matthew McNulty (The Paradise, Room At The Top), Sean Harris (The Borgias, Southcliffe), Joanne Whalley (The Borgias, Gossip Girl), Ben Daniels (Wiper’s Times, House Of Cards), Shirley Henderson (Southcliffe, The Crimson Petal And The White)

Miniséria bude mať 3 hodinové epizódy a premiéru mala 21. apríla na BBC One.

Trying Again:
Komediálny seriál z produkcie Sky Living. V seriáli sledujeme Matta a Meg, ktorí sa snažia zachrániť ich vzťah po Meginej aférke. Hoci sú pripravení posunúť sa v ústrety spoločnej budúcnosti, uniknúť minulosti v malom meste nie je také ľahké. Matt sa s Meginou neverou ešte celkom úplne nevyrovnal a ich vzťah trpí. Navštevujú partnerskú poradňu, ktorá však veľmi nezaberá, keďže ich sedenia sú neustále prerušované terapeutkinou tínedžerskou dcérou. Šarapatu bude spôsobovať aj Megin šéf, ktorú ju má stále rád. Podarí sa Mattovi a Meg s pomocou terapie a ich priateľov prekonať manželskú krízu? Zistite to už 24. apríla!

Obsadenie: Chris Addison (The Thick of It), Jo Joyner (North and South, Eastenders), Charles Edwards (Downton Abbey) a Alun Cochrane

Prey:
Policajná dráma v hlavnej úlohe s Johnom Simmom (Life on Mars, Mad Dogs), ktorý hrá muža na úteku snažiaceho očistiť svoje meno. Detektív Marcus Farrow býval obľúbeným policajtom, kým ho falošne neusvedčili z hrozného zločinu. Len o vlások uniká zatknutiu a stáva sa z neho utečenec, ktorý nemôže nikomu veriť, ale ktorý je pre bezpečie svojej rodiny ochotný urobiť veci, ktoré kedysi považoval za nemysliteľné.

Ďalej hrajú: Rosie Cavaliero (A Young Doctor’s Notebook), Craig Parkinson (Line of Duty), Anastasia Hille, Adrian Edmondson

Miniséria z produkcie ITV bude mať 3 epizódy a premiéru bude mať 28. apríla.

Happy Valley:
Seržantka Catherine Cawoodová má práve službu, keď Kevin Weatherill, nervózny a vystrašený úradník, príde nahlásiť zločin. Ide o zločin, ktorý sám zosnoval – únos dcéry jeho šéfa, ktorý by mu vyniesol dostatočné výkupné, aby mohol deťom zaplatiť vzdelanie na súkromných školách. Bol to len teoretický plán, kým ho lokálny drogový barón Ashley Cowgill nezrealizoval a nepremenil na Weatherillovu nočnú moru. Vyšetrovanie nevydareného únosu sa seržantke Cawoodivej dostane pod kožu, pretože je presvedčená, že jedine úspešné nájdenie Ann Gallagherovej pomstí smrť jej vlastnej dcéry.

Obsadenie: Sarah Lancashire (Last Tango in Hallifax, Corronation Street), Steve Pemberton (The League of Gentlemen, Whitechapel), Joe Armstrong (The Village, Robin Hood), Charlie Murphy (The Village, Love/Hate)

Dráma bude mať 6 epizód a vysielať sa začne od 29. apríla na BBC One.

VIAC O TITULE: , , ,Napíšte svoj názor