SERIÁLY.kinema.SK

Máte radi dobové seriály? Tak vás určite poteší, že vo februári uzreli svetlo seriálového sveta hneď dve takéto novinky. Jedna v Austrálii (na Channel Nine) a tá druhá v Španielsku (na Antena 3), zhodou náhod v rovnaký deň – v pondelok 17. februára. Tento dátum musí byť magický, lebo nielenže sa oba tituly uviedli v krajinách svojho pôvodu úspešne a stali okamžitým diváckym hitom, získali si aj kritikov. A práve preto som sa ich vám rozhodol predstaviť:

Seriál Love Child, ktorý materská Channel Nine už stihla obnoviť na 2. sériu, sa odohráva v Sydney roku 1969 a sleduje životy zamestnancov fiktívnej nemocnice King Cross Hospital a obyvateliek Stanton House, domova pre slobodné neplnoleté tehotné dievčatá. Je, mimochodom, založený na nútených adopciách v Austrálii.

lovechild

V hlavných úlohách sa predstavili Jessica Marais (Magic City, Legend of the Seeker, Packed to the Rafters), Jonathan LaPaglia (The Slap, Cold Case, The District, Seven Days), Mandy McElhinney a ďalší…Seriál Velvet, ktorého jedna epizóda stojí materskú stanicu Antena 3 približne pol milióna eúr, sa taktiež odohráva v šesťdesiatych rokoch, a to v madridskej módnej galérii.

velvet_cast

Antena 3 je domovom, mimochodom, aj seriálu Gran(d) Hotel, ktorý môžete poznať z vysielania AXN White či slovenskej verejnoprávnej Jednotky.VIAC O TITULE: ,Napíšte svoj názor