SERIÁLY.kinema.SK

Believe – pilot

TestPilot február 25., 2014

NBC si pripravila na stredo-sezónnu premiéru naozaj výnimočný kúsok. Jedná sa o seriál, ktorý spoluvytváral Alfonso Cuarón – režisér tretej potterovky, či aktuálneho, cenami ovenčeného titulu Gravity. Podarí sa mu zaujať týmto nápadom divákov obyčajnej televízie?

believepilot1

Believe sa sústredí na dvoch hrdinov. Prvou z nich je malá Bo (Johnny Sequoyah), na prvý pohľad rozkošné dievčatko. Je však veľmi zvláštna – dokáže nadpozemské veci.  Vie čiastočne predpovedať osudy ľudí, má profetické sny a keď chce ochrániť tých, na ktorých jej záleží, dokáže na to využiť nevšedné prostriedky. Pod ochrannými krídlami ju má tajná spoločnosť, ktorá ju chce svetu odhaliť až nastane tá správna chvíľa. Dovtedy ju musia ochrániť pred zloduchmi, ktorí sa ju snažia uniesť.

Práve preto si Milton (Delroy Lindo), šéf „dobrákov“, najíma na pomoc Tatea (Jake McLaughlin). Je väzňom odsúdeným na trest smrti – teda zjavne oplýva vlastnosťami, ktoré budú vedieť Bo ochrániť za každých okolností.  Tate a Bo ani len netušili, ako veľmi navzájom potrebujú jeden druhého. Zisťujú to, až keď osamejú a musia bojovať o svoje prežitie.

believepilot2

Áno, zápletka sa tak trošku obtrela o Heroes a o klišé veľkej budúcnosti, na ktorú ešte nie sú ľudia pripravení. Takisto sa pripravte na naháňačky v autách, prestrelky, bitky, veľkolepé utekanie a „nenápadnosť“. Believe je v podstate priemerom svojho žánru… nebyť vynikajúcich dialógov. Varte mi, oplatí sa to pozrieť hlavne kvôli tomu, ako sú v tomto seriáli vedené rozhovory. Klobúk dolu pred scenáristami, lebo sa vyvarovali zvyčajným bezduchým konverzáciám a nahradili ich množstvom vtipných hlášok.

believepilot3

Believe odporúčam tým, ktorí sa už nevedia dočkať nových Heroes a majú radi seriály o ľuďoch so schopnosťami. Napriek tomu, že pilot bol do veľkej miery priemerný, verím, že má potenciál a v ďalších častiach pravdepodobne naberie na obrátkach. Každopádne, ja som ho sledovala počas dlhej trasy vo vlaku a minúty mi pri ňom rýchlo preleteli. Ak máte chuť na niečo z tohto súdka, nebudete ľutovať.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Roman-tik | február 26., 2014 o 09:52 |

    No veru práve NBC zrodila a pochovala HEROES, tak uvidíme ako sa im podarí BELIEVE. A otázne je aj to venčenie GRAVITY, síce som ešte nepozrel, ale tých 90 minút majú dnes už iba filmy, ktoré nemajú čím naplniť svoj obsah.

  2. Odin | február 26., 2014 o 12:32 |

    Roman: alebo filmy, ktore nemaju zaujem sa natahovat zbytocne a sustredia sa na najlepsie mozne vypovedanie hlavnej temy. A ak mas k dispozicii viac-menej iba survival hlavnej herecky proti okolnostiam, potom je menej skutocne viac.

  3. Shawn | február 26., 2014 o 19:48 |

    úplne sa stotožňujem s recenziou: priemerný pilot, v ktorom sa ale ukrýva množstvo potenciálu, a k tomu hlavná dvojica má výbornú chémiu…

Napíšte svoj názor