SERIÁLY.kinema.SK

elrey_rodriguez

Svoje programové plány na rok 2014 predstavila aj nová žánrová káblová televízia s názvom El Rey Network, ktorú založil a financuje filmár Robert Rodriguez. Odštartovala len minulý december, no už 11. marca uvedie svoj vôbec prvý pôvodný seriál – adaptáciu filmu From Dusk Till Dawn, kultovej klasiky svojho otca a Quentina Tarantina. Stojí za ňou samotný Rodriguez a z 10-dielnej úvodnej série tri (prvé dve a štvrtú) dokonca zrežíruje! Tretiu a piatu zrežírujú, mimochodom, Eduardo Sánchez (The Blair Witch Project) resp. Joe Menendez (The Brothers Garcia, Hunting of Man, Ladron).

Seriál, ktorý prehĺbi tón filmu a rozšíri jeho dej, pridá nové postavy a príbehy, a preskúma mezoamerickú mytológiu aj mimo tvorov v klube, bude viesť Carlos Coto (Nikita). Úlohy bratov Geckovcov v ňom od Georgea Clooneyho a Tarantina prevezmú D.J. Cotrona (Detroit 1-8-7, G.I. Joe: Retaliation) resp. Zane Holtz (The Perks of Being a Wallflower, Make It or Break it).

fromdusktilldawnseries

Ďalej budú účinkovať Jesse Garcia (Sons Of Anarchy), Eiza González, Wilmer Valderrama (That ’70s Show), Adrianne Palicki (G.I. Joe: Retaliation, Friday Night Lights), Jake Busey (Starship Troopers, Enemy of the State, Identity), Don Johnson (Django Unchained, Nash Bridges), Madison Davenport (Save Me, Shameless), Lane Garrison (Bonnie & Clyde, Prison Break), Robert Patrick (Terminator 2: Judgment Day, The X-Files) a Brandon Soo Hoo (Ender’s Game, Tropic Thunder). Pozrite si prvú upútavku a poster:

1495473_457945474309887_473255175_n

Stanica počas leta chystá uviesť ďalšiu novinku – akčnú drámu v štýle „bondoviek“ s pracovným názvom Matador. Sledovať bude vzostup populárneho futbalistu, ktorý sa preslávil vďaka svojmu životnému štýlu playboya a tanečným pohybom na ihrisku. No jeho fanúšikovia a rodina ani len netušia, že to je len zásterka – v skutočnosti je totiž zručný agent v utajení pre málo známe oddelenie CIA. Tvorcami seriálu sú Roberto a Andrew Orciovci (Sleepy Hollow, Hawaii Five-0, Fringe, Star Trek, Transformers), Dan Dworkin a Jay Beattie. Úvodný diel zrežíruje Robert Rodriguez.

VIAC O TITULE: ,Napíšte svoj názor