SERIÁLY.kinema.SK

Americká prerábka argentínskej sociálnej strieľačky Mujeres Asesinas sa sústredí na temnú stránku žien, z ktorých sa stali nemilosrdné vrahyne. Ústrednou hrdinkou Killer Women je texaská rangerka Molly Parker (cylonská hviezda Tricia Helfer), ktorá je epizódu čo epizódu na stope inej vražednej žene. To všetko v horúcom prostredí drsného juhu. Naháňanie býkov! Klobúky! A Triciin pokus o texaský prízvuk.

killerwomenpilot1

Seriál z produkcie Sofíe Vergara (ukričaná žena z Modern Family) operuje na klasickom princípe epizódnej zápletky. Náhodná emóciami zmietaná žena niekoho zabije – prevažne grafickým a násilným spôsobom – a Molly Parker štartuje svoj Land Rover, aby ju do 40 minút stihla dolapiť. Do toho si pridajte občasnú expozíciu od vedľajších postáv, ktorých hrajú herci z kanadského okruhu (napríklad Michael Trucco alebo Beth Riesgraf), nejaké to priateľské hopsa-hejsa do Brandejsa s agentom DEA (ďalší fandomový miláčik, Marc Blucas), pár scén Mollinho boja proti šovinizmu na pracovisku či v jej vzťahu s ex-manželom a voilá. Nová ženská dráma, ktorá sa zúfalo snaží podsunúť mainstreamovému divákovi do pozornosti otázku násilia páchaného na ženách a zodpovednosti pasívnych účastníkov, je na svete.

Killer Women sa pokúša spojiť apel proti zneužívaniu žien s atraktívnym pozlátkom riešenia vrážd, aby to pozerali aj iní ľudia ako ženy schopné pochopiť tento negatívny sociálny trend. Kontrast kladnej postavy rangerky Molly a epizódnych zlodušiek spočíva v individuálnom prerode. Kým Molly s pomocou priateľov a rodiny prekonáva násilie vyvinuté mužmi, vrahyne podliehajú neodvratnosti svojich okolností. Vykúpenie je dosiahnuteľné len skrz aktívnu participáciu všetkých – vrahýň, rangerky Molly a tých pár chlapov v seriáli, ktorí majú chrbtovú kosť.

killerwomenpilot3

Sexy pozlátko a odvážna myšlienka z alternatívneho prúdu? Môj vnútorný intelektuál a vnútorný pubertiak majú konečne spolu čo pozerať. Pilot získal televízii ABC sledovanosť 3,96 miliónov. Pôvodný argentínsky seriál z roku 2005 vychádzal z knižnej predlohy autorky Marisy Grinstein. Seriálový formát dokázal svoj úspech emergenciou mexickej (2008), kolumbijskej (2005), ekvádorskej (2009), dominikánskej (2012) a talianskej (2009) mutácie.

Pre ochutnávku atraktívneho prostredia, v ktorom má Tricia Helfer kolty prekliate nízko, odporúčam trailer na 1. sériu:

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor