SERIÁLY.kinema.SK

Keď sa minulý rok začali objavovať informácie o chystaných novinkách pre sezónu 2013/14, Intelligence bol spolu s Almost Human a Agents of S.H.I.E.L.D. jedným zo seriálov, na ktoré som sa najviac tešil. Po pozretí pilotu musím povedať, že som nezostal sklamaný.  O čom to teda je novinka stanice CBS?

intelligencepilot1

Gabriel Vaughn (Josh Holloway) je bývalý príslušník Delta Force. Ako súčasť tajného vládneho programu „Clockwork“ sa stane tajným agentom budúcej generácie, čo v jeho prípade znamená, že mu do mozgu voperujú čip, vďaka ktorému má prístup ku všetkým informačným sieťam. Môže sa napojiť na internet, využiť satelit a pomocou neho preskúmať neznámu oblasť a mnoho iného. Informácie, ktoré pomocou čipu získa, si dokáže predstaviť ako virtuálnu realitu, ktorou môže manipulovať a analyzovať tak dôkazy.

No keďže americká vláda za čip utratila množstvo peňazí, nemôže Gabriela nechať len tak samého pobehovať po svete. Jednak preto, že je trocha nerozvážny a bezhlavo sa vrhá do nebezpečenstva – čo v prípade, že v tej hlave máte technológiu hodnú miliónov, nie je najlepší nápad, na druhej strane svoje misie využíva aj na to, aby zistil pravdu o svojej žene. Preto mu jeho šéfka Lillian Strand (Marg Helgenberger) pridelí ako ochranku mladú agentku z tajnej služby Riley Neal (Meghan Ory), ktorá má k svojej novej úlohe spočiatku výhrady, no nakoniec s prácou súhlasí.

intelligencepilot2

Hneď ich prvá spoločná úloha bude nadmieru dôležitá. Niekto totiž uniesol Dr. Shenandoah Cassidyho (John Billingsley), tvorcu čipu. A Lillian Strandová sa obáva, aby informácie o ňom nepadli do nepovolaných rúk.Čo sa týka seriálu, tak vo sfére špionážnych a akčných seriálov neprináša nič nové. Aj pilot bol plný klišé, ktoré sme už mnoho ráz videli. Ako povedala kolegyňa Freak: „Intelligence je v podstate Chuck, keby bol o Bryceovi Larkinovi.“

intelligencepilot3

Podobne ako pri seriáli Almost Human, ktorý je v podstate obyčajnou kriminálkou s futuristickými technológiami, aj pri Intelligence budú pridanou hodnotou sci-fi prvky, v tomto prípade čip a možnosti, ktoré ponúka. Pevne dúfam, že tvorcovia v tomto smere mali dostatočnú inšpiráciu a nezostanú len pri opakovaní niekoľkých akcií, ako napríklad napájaniu sa na bezpečnostné kamery, či rozpoznávania tvári atď.

Čo povedať nakoniec. Ak vás nebavil Chuck tak ako mňa, tak Intelligence možno bude. Prípadne ak patríte medzi fanúšikov Josha Hollowaya (Lost), Meghan Ory (Once Upon a Time) alebo Marg Helgenberger (CSI), je to seriál pre vás.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Janulka | január 11., 2014 o 14:45 |

    ja som bola sklamana, pre mna slaby priemer

Napíšte svoj názor