SERIÁLY.kinema.SK

Občianske združenie SciFi Guide tento rok už piaty raz organizuje jedinečný sci-fi festival, Kozmodróm, na ktorý by vás touto cestou rado pozvalo. Reč bude samozrejme aj o seriáloch. Môžete si prečítať tlačovú správu o tom, čo všetko na vás čaká!

Na Kozmodróme sa každoročne stretávajú ľudia, ktorých spoločným menovateľom je záujem nie len o scifi, ale aj o fantastiku vo všetkých zmysloch slova. Jeho hlavnou náplňou je séria desiatich prednášok, venovaná seriálovým, filmovým, knižným a herným scifi novinkám aj starinkám, ale aj životu a dianiu vo fandome – komunite, ktorá týchto ľudí spája. Cieľom Kozmodrómu je preukázať verejnosti, že fantastika nie len o pasívnom prijímaní informácií, ale aj o podieľaní sa na ich tvorbe a šírení.

Tematicky je tento ročník zameraný na dve veľké výročia scifi sveta – päťdesiat rokov britského seriálu Doctor Who a dvadsať rokov legendárneho seriálu Babylon 5.

DW50

Tešiť sa preto môžete aj na prednášky týkajúce sa týchto dvoch velikánov. Niečo zaujímavé prídu porozprávať  teoretik fantastiky Ondrej Herec, či Juraj Maxon, známy slovenský maliar a ilustrátor. Nebudú chýbať súťaže, hodinka venovaná Fandomu a tombola.

Ak by ste sobotu trávili radšej oddychovo, na Kozmodróme sme pripravení aj na túto alternatívu. Pokecať a posedieť si môžete u Unicorňákov, ktorí okrem seba prinesú aj svoju zbierku komiksov, ktoré budú dostupné návštevníkom na čítanie. Naše partnerské združenie Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky, príde so stánkom Sestier Zlopočestných, kde si budete môcť vybrať zo zmesi rôznorodých vlastnoručne vyrábaných predmetov, či kúpiť exkluzívne predpredajové vstupenky na SlavCon 2014. So stánkom k nám zavíta aj obchod MadMaxon so sortimentom akčných figúrok a Olejar Books s vybranými knihami. Ak vám vyhladne, k dispozícii bude chutné občerstvenie priamo z kuchyne hlavných organizátorov, či priamo v priestoroch conu sídliace Café Nostalgia.

Hravejšie typy určite ocenia možnosť vybúriť sa pri rôznych stolových hrách, ktoré nám zapožičia obchod ihrysko.sk, či pri retro herných konzolách, kde si budete mať možnosť vyskúšať hry, ktoré fičali kedysi dávno. A ak máte chuť na poriadnu akciu, môžete sa zapojiť do pripravovaného Babylon 5 larpu.

Kozmodróm 2013 sa bude konať 16. novembra v Spoločenskom dome Nivy na Súťažnej ulici 18 v Bratislave. Program začína už o 9:00 a radi medzi sebou privítame všetkých scifi a pozitívne naladených ľudí. Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach www.kozmodrom.sk.Napíšte svoj názor