SERIÁLY.kinema.SK

Volám sa Stephen Jameson a mám problém. Ahoj, Stephen, aký problém? Budím sa na zvláštnych miestach, napríklad u susedov a počujem hlasy, teda len jeden. Asi som blázon. Nie, Stephen, nie si. Si ako my, sme mutanti, teda „Alphas,“ pardon, sme „Ľudia zajtrajška.“ A nie, to meno sme si nedali sami. Tiež nám hovoria „Homo Superior“ (Magneto zatláča slzu dojatia). A rovnako ako ty, máme zvláštne schopnosti – označujeme ich 3T. Teleportácia, telekinéza a telepatia. A ty, Stephen, si vyvolený.

tomorrowpeoplepilot1

To je v skratke pilotná časť nového seriálu stanice The CWThe Tomorrow People (ďalej len TP), ktorý je remakom rovnomenného britského seriálu zo 70. rokov. Budeme sledovať osudy mladého Stephena.Ten zistí, že jeho psychické problémy sú v skutočnosti počiatočné prejavy zvláštnych schopností. Spomínané 3T, ktoré zdedil po svojom otcovi. Ten ho opustil, keď bol ešte malý (daddy issues) a je pre ostatných TP hrdinom. Stephen je zatiahnutý do boja medzi nimi a zlou vládnou organizáciou Ultra, ktorej šéf, Dr. Jedikiah Price, má jediný cieľ. Napraviť všetkých TP a urobiť s nich ľudí. POZOR!!! Ako sa neskôr ukáže, má na to celkom dobrý dôvod.

Seriál má tradičnú zápletku, akú sme mohli vidieť v jemu podobných tituloch už niekoľkokrát. Na jednej strane evolučne vyspelejší jedinci – či už mutanti, Alphas, neuros, hrdinovia (pardon, nepamätám si, ako sa volali v seriáli Heroes tí so schopnosťami) – na druhej strane vládne agentúry, ktoré sa ich snažia uväzniť alebo zničiť. Čiže z tohto hľadiska nič nové. Ale zopár nových a prekvapujúcich vecí sa našlo. (Aj keď ani tie nie sú až také nové, keďže sú prebraté z pôvodného UK seriálu.) Napríklad: Neschopnosť TP niekoho zabiť. Doslova nie sú schopní ukončiť niečí život. Ak to skúsia, dostanú ochromujúce bolesti a odpadnú. Čo síce pekne funguje, keď chcú niekoho zastreliť alebo uškrtiť štýlom Darth Vadera. No čo by sa asi stalo, keby niekoho náhodou zhodili zo strechy pomocou telekinézy? Tiež milo prekvapil zvrat na konci pilotu.

tomorrowpeoplepilot2

Čo sa týka hlavného predstaviteľa Robbieho Amella, prišiel mi dosť nevýrazný. Okrem toho, že mi pripomína mladšieho a stále namosúreného agenta Warda z Agents of S.H.I.E.L.D., veľmi ho zatieňujú Luke Mitchell ako predstaviteľ Johna Yunga a Peyton List, ktorá stvárňuje Caru Coburn. Tá má so Stephenom, mimochodom, zvláštne puto – už očividnejší náznak budúcej milostnej zápletky tam byť nemohol. Ale čo už. No všetkých vyššie spomínaných zatieňuje predstaviteľ hlavného „zla“ Dr. Jedikiaha Prica, MarkPellegrino, ktorého môžete poznať zo seriálu Supernatural ako Satanovu schránku. Mark má proste charizmu a ostatní naňho ani zďaleka nemajú.

tomorrowpeoplepilot3

Čo povedať na záver: Podobných seriálov tu už bolo veľa. Napríklad spomínané Alphas a Heroes. Bohužiaľ, nikdy nemali moc veľký úspech. Alphas bol zrušený po dvoch sériách, Heroes to síce dotiahli na štyri, no kvalitné boli len prvé dve. Osobne si myslím, že Tomorrow People to dotiahnu tiež len na dve. Napriek tomu ma pilot milo prekvapil, bol lepší ako som čakal.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Elendilka | október 11., 2013 o 15:55 |

    Super recenzia, vitaj v tíme! :)

  2. Peter Šulek | október 15., 2013 o 17:32 |

    Paradny serial, neviem sa dockat dalsich casti!

  3. Sirius | február 19., 2014 o 14:35 |

    Po trinástich častiach musím povedať že seriál je dosť dobrý. Oceňujem že sa vôbec neodohráva v škole ako to býva zvykom pri CW seriáloch.

Napíšte svoj názor