SERIÁLY.kinema.SK

Zdá sa mi, že tento rok priniesol do sitcomového sveta novú, osobitnú kategóriu. Sú ňou seriály, ktoré sa pýšia naozaj hviezdnym obsadením. Napríklad takí We Are Men zhrabli hneď Kala Penna, či Tonyho Shalhouba. Mom odchytila Annu Faris a Allison Janney. V trende pokračuje aj seriál, ktorý sme si vzali na mušku na dnes – The Crazy Ones. A rozhodne nezaostáva. Hlavnými hrdinami sú Robin Williams a Sarah Michelle Gellar. Bude však, na rozdiel od predošlých spomínaných, výnimočným?

crazyonespilot1

Novinka stanice CBS sa sústredí na reklamnú agentúru, ktorá je lokalizovaná v Chicagu. Vlastní ju excentrický Simon Roberts (Robin Williams), ktorý ju dodnes živí z masívnych úspechov počas osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. Doteraz si drží nejedného veľkého klienta, akým je napríklad McDonald’s alebo zubná pasta Crest. V súčasnosti však agentúru vedie spolu so svojou dcérou Sydney (Sarah Michelle Gellar). Obaja sa snažia, aby firma prosperovala aj teraz, a postupne chcú docieliť, aby bola bola známa za kreatívne kampane, a nie len kvôli svojmu menu.

Dej sa odohráva na pracovisku a točí sa okolo členov Simonovho tímu. Okrem dcéry Sydney, ktorá je jeho pravým opakom, túto skupinku tvoria ešte tri osoby. Prvou z nich je mierne naivná, no veľmi pekná asistentka Lauren (Amanda Setton). Medzi jej úlohy spadá všeličo – od odpisovania na pracovné maily, až po povinný smiech, keď sa prezentujú Simonove nápady, či nechať si očuchať vlasy. Tím dotvára dynamické duo kreatívnych mozgov. Andrew (Hamish Linklater) je ten nenápadnejší, ktorý je síce veľmi šikovný, ale nevie svoje nápady veľmi predať. Preto ho ideálne dopĺňa Zach (James Wolk). Je to miestny macho, ktorý stráca prehľad o tom, s koľkými modelkami z reklám spal. Názorovo a aj povahovo si so Simonom sedí najviac.

crazyonespilot2

Seriál vás určite upúta hercami, alebo hviezdami, ktoré sa v ňom mihnú. V prvej časti sa napríklad objavila známa speváčka Kelly Clarkson. Okrem toho, Robin Williams je veľké meno, takže môžeme určite očakávať viac takýchto známych osobností. Takisto, veľa humoru stojí práve na Robinovi Williamsovi. Je to legenda komiky, čiže ak ho máte radi, budete krochkať blahom. Ja ho veľmi nemusím, takže mi miestami liezol na nervy (obzvlášť pri tých nacvičených rozhovoroch s množstvom gest). Úprimne som sa na ňom však pobavila v nepodarených scénach, ktoré bežia vždy na konci epizódy. Vidno, že herci si navzájom rozumejú a nálada, ktorá zo seriálu plynie, nie je strojená.

crazyonespilot3

Veľkým plusom je práve toto herecké obsadenie. Sarah Michelle Gellar sa v posledných rokoch v seriálovom svete veľmi nedarí a úprimne dúfam, že sa to otočí práve týmto sitcomom. The Crazy Ones rozhodne majú potenciál, hoci ide o veľmi čudný mix rodinnej komédie a seriálu z prostredia reklamy. Takisto ma veľmi prekvapil James Wolk, ktorý je v tomto sitcome nečakane dobrý. Účinkoval aj v najnovšej sérii seriálu Mad Men, ktorý sa sústredí skôr na drámu vo svete reklamy, no v The Crazy Ones je omnoho uveriteľnejší a hlavne, lepšie napísaný.

Inteligentný humor, Robin Williams, kreatívny scenár a lákavé prostredie – toto všetko hrá v prospech The Crazy Ones. CBS teda opäť predstavila sitcom, ktorý ma reálnu šancu na to, aby sa stal hitom. Musím skonštatovať, že je to asi najlepší seriál z tejto kategórie, ktorý som túto sezónu videla. Stále by som ho však zaradila do kolónky lepší nadpriemer. Dúfam, že ďalšie epizódy ho katapultujú ešte vyššie. Ak totiž bude každá ďalšia epizóda lepšia (ako to bolo v prípade pilotu a druhej časti), bude to stáť za to.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Arax | október 10., 2013 o 20:36 |

    +1 :-D

Napíšte svoj názor