SERIÁLY.kinema.SK

Dnes sa spolu pozrieme na naozaj zaujímavý seriálový kúsok. Super Clyde bol takmer pred rokom predstavený stanicou CBS. Tvorcovia mali nakrútiť pilot, a keď sa vedeniu zapáči, vznikne pár ďalších častí a prezentuje sa publiku. Žiaľ, zamrzlo to len na tej pilotnej časti, v ktorej účinkovali Rupert Grint (áno, ten Rupert Grint – Ron z Harryho Pottera) a Stephen Fry. Keďže CBS má túto jeseň pomerne vlažnú odozvu na svoje nové sitcomy, tak sa vedenie rozhodlo sprístupniť Super Clyde-a na internete. Šepká sa totiž o tom, že by napokon mohli nakrútiť prvú sériu a spustili ju na budúci rok. Ešte však nič nie je rozhodnuté.

superclydepilot1

Super Clyde sa sústredí na pozoruhodnú rodinku, ktorú tvoria tri siroty a ich excentrický prastrýko. Bill (Roger V. Burton) je naozaj svojský – je to milionár, ktorý sa najradšej vozí v starej kraksni, neustále stráca peňaženku a donekonečna si prezerá albumy, kde sú len fotografie jeho samého. Keď súrodencom zomierajú rodičia, ujíma sa ich. Najmladší Clyde je veľmi ustráchaný a upína sa na komiksy. Prostredná Faith filtruje svoje problémy jedlom a najstarší Duke je stredoškolským lámačom sŕdc. O všetkých sa stará komorník Randolph (Stephen Fry). Keď však strýko Bill zomiera tiež, Randolph musí rodinku opustiť. Traja súrodenci zostávajú sami a bez peňazí. Teraz sa presunieme v čase o pätnásť rokov neskôr, teda do súčasnosti, v ktorej sa seriál odohráva.

Ukáže sa, že strýko Bill chcel najmladších členov svojej rodiny len otestovať a túžil po tom, aby našli samých seba bez miliónov na konte. Ich finančná situácia sa náhle mení, keďže dostanú každý mesiac stotisíc dolárov na účty. Duke (Tyler Labine) ich míňa ostošesť na kadejaké hlúposti (od áut, až po autentickú bundu Michaela Jacksona). Faith (Justine Lupe) ich vrazí do seba a nechá si odsať všetok tuk, ktorý sa na ňu počas tých rokov nalepil. Teraz môže začať so svojou diabolskou pomstou voči ľuďom, ktorí sa jej v minulosti posmievali. Zostáva nám len Clyde (Rupert Grint), ktorý nevie, čo s týmito peniazmi urobiť. Necháva si svoj džob vo fastfoode (hlavne kvôli krásnej Jolene) a tápa v tme.

superclydepilot2

Napokon sa prostredníctvom Randolpha dozvedá, že strýko Bill bol v podstate superhrdina. Peňaženky strácal preto, aby potom nálezcov mohol odmeniť tým, čo najviac potrebujú. Novými kosačkami, hudobnými nástrojmi alebo hocičím iným. Clyde sa rozhodne, že bude v rodinnej tradícii pokračovať a rozhodí po meste falošné peňaženky. Onedlho sa ozve prvý nálezca a Clyde sa vydáva naprieč svojmu osudu.

Teraz prichádza povinná veta – nechápem, ako tento pilot nepovýšili na seriál. Takú milú a naozaj zábavnú komédiu som nevidela už veľmi dlho. Takisto, je unikátne spracovaná. Ak sú v scenári nejaké monológy, väčšinou bývajú sprevádzané komiksovým stripom. Dodáva jej to nezvyčajnú dynamiku a núti vás udržiavať pozornosť. Taktiež, herecké výkony sú naozaj veľmi dobré. Či už šialených súrodencov Dukea a Faith, alebo Clyda a Randolpha. Hlavne Rupert Grint a Stephen Fry majú v pilote navrch, alebo to preto, lebo väčšina deja sa sústredí na nich. Tiež musím pochváliť americký prízvuk Ruperta Grinta.

superclydepilot3

Super Clyde považujem za veľmi podarený pilot. Jeho zápletku by som mohla pripodobniť k My Name is Earl (napokon, je od toho istého tvorcu), no Clyde peniaze nevyužíva na odčinenie zlých skutkov, ale využíva ich ako super schopnosť. Nezostáva mi nič iné, než dúfať, že vedenie CBS osvieti a dočkáme sa aj viacerých častí. Tento seriál rozhodne stojí za to!Komentáre

  1. Shawn | október 19., 2013 o 21:37 |

    Mňa neprekvapuje, že CBS si to neobjednala – ona ide na istotu, toto je skôr titul pre Fox či NBC… Veru škoda, že tento pilot vznikal práve pre CBS, tiež by som si to popozeral…

  2. Elendilka | október 20., 2013 o 08:37 |

    Máš pravdu. Na inej stanici by to bol hit.

Napíšte svoj názor