SERIÁLY.kinema.SK

Koniec septembra a začiatok októbra je pre nás všetkých – seriálomaniakov – veľmi náročný. Skoro každý deň má premiéru niečo, čo bolo propagované kvetnatými popismi a vy sa snažíte nájsť si na to čas. V ponuke sú veľmi očakávané novinky, ako Sleepy Hollow, The Originals, či Marvelovský S.H.I.E.L.D. A potom je tu malý, nenápadný sitcom z produkcie NBC, ktorý sa volá Sean Saves the World. Je dokonca takou šedou myškou, že som naň takmer zabudla. A to by bola škoda.

seanworldpilot1

Sean Saves the World sa sústredí na Seana (Sean Hayes), ktorý sa nachádza v pomerne prekérnej životnej situácii. Jeho štrnásťročná dcéra sa k nemu nasťahovala, pred nedávno sa rozišiel so svojím priateľom (tá dcéra je výsledkom pokusov nebyť gay z mladosti), jeho matka sa mu neustále stará do života a hlavne, v práci ho má pod palcom nový šéf, ktorý je svojský.

Rozhodne sa tu nestretávame so sitcomom kalibru Krok za krokom, Priateľov alebo Modern Family. Je to obyčajný seriál o štyroch rôznorodých, povedzme hlavnejších hrdinoch, a o niekoľkých ďalších. Potešilo ma však, že toto je dobre napísané a hlavne, medzi hercami to parádne iskrí.

seanworldpilot3

Pripisujem to prevažne fenomenálnej Linde Lavin, ktorá si strihla úlohu Seanovej matky Lorny. Čo slovo, to perla. Nedáva si servítku pred ústa a robí si čo chce (pri scéne s nádobou na koreniny som sa dokonca zasmiala nahlas, čo pri sitcomoch robím málokedy). Samozrejme, v seriáli je prítomná veľmi silná morálna dejová línia. Jedná sa predsa o show rodinného typu, v ktorom je jednou z ústredných postáv Seanova štrnásťročná dcéra Ellie (Samantha Isler). Na rozdiel od iných sitcomov sa tu nestretávame s dieťaťom, ktoré humor na obrazovke vytvára svojou stupiditou. Ellie je vnímavá a nebojí sa klásť trefné otázky.

seanworldpilot2

Na Sean Saves the World ma očaril inteligentný humor, ktorý však pri zemi drží Seanov šéf Max (Thomas Lennon). Je to jedným z tých zamestnávateľov, ktorí vyžadujú to, aby zamestnanci zabudli na osobné životy a venovali sa na 110% práci. A okrem toho rád chová papagáje. V hoteli.

Sean Saves the World bolo pre mňa milým prekvapením. Je to ideálna oddychovka na dni, keď máte nanič náladu alebo na vás niečo lezie. Medzi svetoznáme sitcomy sa asi nezaradí, ale rozhodne sa oplatí, aby ste si aspoň pár častí pozreli. Neurazí vás to a možno sa aj trošku pobavíte. Udeľujem 8,5/10.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor