SERIÁLY.kinema.SK

Pretty Little Liars sú všeobecne známym seriálovým hitom. Vyznačujú sa tým, že ani po necelých štyroch sériách nevieme, o čo v ňom poriadne ide, v každej časti máme nejaký plot twist a hlavné hrdinky stelesňujú všetky módne trendy. Takisto, je to seriál, ktorý je hlavným ťahákom stanice ABC Family a vznikol na motívy úspešnej knižnej série Sary Shepardovej. V deň halloweenskej epizódy mal premiéru Ravenswood, seriál, ktorý z Klamárok v podstate vychádza.

ravenswoodpilot1

Dej Ravenswoodu sa točí okolo spomínaného mestečka. Pred viac, ako sto rokmi v ňom bola obrovská povodeň, ktorá zahlušila takmer celé mesto. Odvtedy sa o ňom traduje, že sa okúpalo v smrti a je presiaknuté duchmi a podivnými udalosťami. Jedna z takýchto udalostí sa stala aj Calebovi (Tyler Blackburn) a Mirande (Nicole Gale Anderson). Keď sa zúčastnili tamojšej halloweenskej party na cintoríne, našli náhrobky svojich menovcov, pravdepodobne priamych predkov, ktorí vyzerali ako oni. Rozhodli sa, že v mestečku zostanú a preskúmajú históriu svojich rodín.

Miranda do Ravenswoodu prišla priamo za svojím strýkom, čo je jej jediný žijúci príbuzný. Vedie miestnu pohrebnú službu a už na prvý pohľad je jasné, že má mnoho tajomstiev. Kým sa ona snaží dostať z neho nejaké informácie, Caleb zisťuje priamo v meste čo sa dá o tajomných náhrobkoch. Dozvedá sa, že v Ravenswoode sa opakuje nasledujúci scenár – vráti sa vojak, ktorý prežil vo vojne životne nebezpečnú situáciu, a potom v mestečku zomrie niekoľko tínejdžerov. Stalo sa to už dva razy a vyzerá to, že sa to zopakuje opäť.

ravenswoodpilot2

Ravenswood má s Klamárkami spoločného len Caleba, čo sa týka priameho spojivka. Seriál v podstate nadväzuje na udalosti, ktoré sa odohrali v haloweenskej časti, no iným spôsobom, než čakáte. Hannah sa v tejto časti spolu s ostatnými Klamárkami zúčastni na party, kam potom prichádzajú Caleb s Mirandou, ktorí sa stretli v autobuse. Miranda vysvetľuje, že chce nájsť strýka a pozrieť sa na svoje rodinné korene, a Hannah ju necháva spolu s Calebom v meste. Okrem tohto sa v Ravenswoode odohráva samostatná dejová línia. Zdá sa, že sa tu budú riešiť aj nejaké nadprirodzené veci.

ravenswoodpilot3

Už na prvý pohľad je Ravenswood temnejší a hororovejší oproti Klamárkam. Zaoberá sa duchmi a tvorcovia si v ňom dávajú záležať na desivých momentoch a prekvapeniach. Niekedy je to však kameňom úrazu. Spracúvajú v ňom totálne klišé. Napríklad, to topenie sa vo vani. Štyrikrát sa tam bavili o tom, že Caleb sa pôjde okúpať do vane, hlbokej vane. Každému je jasné, že sa v nej bude topiť. A on si tam aj tak ľahne a hneď zavrie oči. Celý efekt desivosti ide von oknom, lebo to proste čakáte.

ravenswoodpilot4

Neviem, či sa Ravenswoodu bude dariť. Jeho premiéru nasadili po Klamárkach, no aj tak mal omnoho nižšie čísla, ako ony. Nebol nudný, no zároveň ma neprinútil udržať pozornosť. Snažila som sa pozerať to a sústrediť sa, no veľmi mi to nešlo. Myslím si, že fanúšikov Klamárok to neurazí, je to veľmi atmosfericky podobné, s trošku iným twistom. Vzhľadom na to, že Ravenswood je presiaknutý klišé, pomerne nezaujímavými charaktermi (to však môže byť len prvý pohľad) a naivnými dialógmi bez výpovednej hodnoty, nevidím to s budúcnosťou tohto seriálu ružovo. Tvorcom sa podarilo vyprodukovať ďalší priemerný seriál, ktorý si aj napriek tomu divákov určite nájde.

VIAC O TITULE: ,Komentáre

  1. Sirius | október 27., 2013 o 13:27 |

    Toto je epické slovné spojenie „ktorá zahlušila“ :-)

  2. Elendilka | október 27., 2013 o 13:42 |

    Oldschool! :D

  3. Sanji | október 27., 2013 o 14:34 |

    PLL nepozerám, ale keďže Ravenswood ma zaujal, pozrel som si aj epizódu 4×13 PLL, keďže to bolo akoby nultá epizóda. Inak za mňa fajn, určte budem sledovať, ale nevidím to ako nejaký seriál na viac sezón. Tých 10 epizód tomu bude úplne stačiť.

Napíšte svoj názor