SERIÁLY.kinema.SK

Za veľkou mlákou sa s istotou rozbieha nová seriálová sezóna. Už budúci týždeň pokračuje množstvo lahôdok, ako napríklad The Big Bang Theory, How I Met Your Mother, či 2 Broke Girls. Určite ste si všimli, že som vybrala tri veľmi populárne sitcomy, ktoré spája jedna vec – všetky vysiela stanica CBS. Za týmto písmenkami sa skrýva jeden z najúspešnejších komediálnych programov. A teraz sa blysla s novinkou We Are Men.

wearemenpilot1

Ako názov napovedá, We Are Men sa sústredí na mužov. Jeho ústredným hrdinom je Carter Thomas (Chris Smith), ktorého nechala snúbenica pri oltári. S ňou odišiel aj jeho komfortný život – bývali v spoločnom dome, ktorý si nechala. Zároveň pracoval pre jej otca, takže je bez zamestnania. Po krátkej zastávke v rodičovskom dome sa sťahuje do dočasného domova, kde sa stretáva s tromi mužmi, ktorí si ho vezmú pod krídla.

Najstarší z nich, Frank Russo (Tony „Monk“ Shalhoub), vlastní celkom úspešnú textilnú firmu a má dcéru fešandu, ktorú by rád ulovil každý chlap. V dočasnej ubytovni býva aj Gil Bartis (Kal Penn), ktorého manželka prichytila pri najtrápnejšej aférke na svete a on si až potom uvedomil, ako veľmi sa mal dobre. Manželku sa neustále snaží získať späť a je mu za ťažko uveriť, že možno by mu bolo s inou ženou lepšie. Štvorlístok uzatvára Stuart Strickalnd (Jerry O’Connell), ktorý sa práve nachádza vo svojom druhom rozvodovom konaní. V ubytovni sa schováva preto, aby mohol zatajiť, koľko majetku v skutočnosti má a neprišiel pri rozvode aj o gate.

wearemenpilot2

Pilot We Are Men bol sám o sebe pomerne uzavretým príbehom, na ktorom budú tvorcovia stavať ďalej. Cieľom tejto epizódy bolo, aby si hlavní hrdinovia uvedomili, či sú naozaj vo svojich životoch na správnej ceste a nadviazali hlboké priateľstvo. Na jednej strane tu máme štyroch chlapov, všetkých ostrieľaných a populárnych hercov, ktorí vydávajú zo seba maximum. No na druhej strane tu máme, aspoň na mňa, až príliš mravoučnú časť, v ktorej im to spolu až tak dobre nefunguje.

wearemenpilo3

Nechápte ma zle, prvá polovica epizódy bola podľa mňa vynikajúca. Už dávno sa mi nestalo, že by som sa prvých 10 minút pilotnej epizódy nejakého sitcomu vôbec nenudila. Potom však nastala pasáž, kde sa rozvíjali charaktery jednotlivých mužov a priateľstvo, ktoré medzi vzniklo nebolo podľa mňa vôbec prirodzené a pôsobilo na mňa pomerne uponáhľane. Verím však, že v ďalších častiach, keď sa tvorcovia nebudú musieť tak priveľmi ponáhľať, aby diváka zaujali, sa tento aspekt stane prirodzeným.

Ďalšia vec, ktorá podľa mňa na seriáli nesadne viacerým ľuďom je práve to, že sa jedná hlavne o mužský cast, v ktorom budú hrdinovia neustále riešiť problémy so ženami (čo znamená, že je mierený skôr pre mužské publikum, ako už vyplýva z názvu). Nehovoriac o tom, že sa v ňom nachádza osadenstvo rozdielnych vekových kategórií, čo taktiež nemusí každému sadnúť. Myslím si, že mu chýba nejaký pútavý prvok, ako napríklad hláškujúci guru, ktorý by radil ostatným, ako na to. Napriek tomu, že humor v pilote bol priemerný, celkový dojem z neho bol príjemný. Seriál je podľa mňa ideálnou oddychovkou po náročnom dni. Udeľujem 7/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Shawn | september 18., 2013 o 18:34 |

    Podobne ako Trophy Wife, skvelí herci v slabom materiáli… mňa k tomu naštvali úvodnou scénou akoby vystrihnutou z pilotu Happy Endings…

Napíšte svoj názor