SERIÁLY.kinema.SK

V minulosti len v kuse randila bez záväzkov, ale to sa zmenilo, keď našla toho pravého. A s ním jeho dve exmanželky a ich deti. Protagonistka sitkomu Trophy Wife sa hneď v prvých minútach pilotu vydala za úspešného právnika Peta (seriálová kométa Bradley Whitford, ktorého poznáte z politickej drámy Západné krídlo alebo policajnej komédie The Good Guys) a jej život sa obrátil naruby. Dokáže sa žena, ktorá sa nevie postarať ani len sama o seba, postarať o celú rodinu?

trophywifepilot1

Pilot televízie ABC si drží stabilné tempo a prezentuje typické zápletky zo sitkomu spred piatich rokov. Deti sú otravné, exmanželky protivné, ústredná blondínka blonďatá, mladá a blbá. Predstaviteľ mužnosti je jediným stabilným človekom v domácnosti a dá sa povedať, že viacmenej vždy zachraňuje deň. Ako obrovskej fanynke Bradleyho Whitforda mi to nevadí, ale ťažko povedať, či to bude stačiť v celom seriáli. Keď diváka raz rozmaznajú vlajkonosiče modernej rodinnej komédie ako Modern Family alebo Raising Hope, ťažko skĺzne so spokojnou dušou späť do Kroku za krokom.

Komédia Trophy Wife potrebuje zmenu koncepcie ako soľ, inak bude škoda hereckého potenciálu, ktorým táto záležitosť ovplýva. Pravdou je, že scenár má silné záblesky kvalitného nového humoru sústrediaceho sa na rodové stereotypy, ale po záverečných titulkoch máte z Trophy Wife podobný pocit ako zo Ženatého so záväzkami.

trophywifepilot2

Hlavnú postavu Kate stvárňuje kanadsko-švédska herečka Malin Akerman, ktorú môžete poznať zo seriálu Children’s Hospital a muzikálovky Rock of Ages. Ako Petove predchádzajúce manželky jej kontruje pani herečka Marcia Gay Harden, ktorá sa prednedávnom objavila v Newsroom a komička z ansámblu Saturday Night Live, Michaela Watkins. Seriálom sa mihne aj fandomový miláčik Natalie Morales, známa ako Wendy Watson z kultovky The Middleman. Scenár pripravuje americká komička Sarah Haskins a Emily Halpern (Private Practice).

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Katka | september 10., 2013 o 13:27 |

  Neznášam Malin Akerman a nemám potuchy prečo, ale niečo mi na nej neuveriteľne vadí.
  Väčšinou dávam šancu každému seriálu, ale toto už len podľa proma nemám chuť pozerať.

 2. Shawn | september 10., 2013 o 14:28 |

  Jediné, čo ma bavilo na tomto pilote, bol ten malý Číňan… Je to poriadny scene stealer a je dosť smutné, že pilot je pozerateľný iba kvôli nemu a pritom sú v caste aj mená ako Whitford a Gay Harden. Sa čudujem, že sa upísali takému priemernému až podpriemernému projektu… Nevadí, s kľudným svedomím môžem pokračovať ďalej s Goldbergs a Back in the Game

 3. namuras | september 10., 2013 o 15:32 |

  Trailer u mňa vyvolal obrovské očakávania. Tešila som sa na narušenie gendrovej stereotypizácie (ak je postava mladá bloncka, musí mať v hlave nasraté a správať sa ako idiot). Priznám sa, že k Malin mám sympatie od Children’s Hospital, kde v jednom lingvistockom gagu pobozkala inú slečnu z nemocnice. Jazykový humor, veselé dámy a nemocničné plášte? Dôvody, prečo ju mám rada, sú jasné.

  Ale podobne ako v prípade „Are You There Vodka“, aj tento seriál stavil na zaručené víťažstvo u istej časti publika – blonďatá baba robí hlúpe veci (gag s vodkou, gag s rozbitím nosa, gag s „milky grapefruits“, etc). Hrozne ma to nahnevalo, lebo Whitforda a Hardenovej je na takéto niečo fakt škoda.

Napíšte svoj názor