SERIÁLY.kinema.SK

V novembri oslávia nadšenci vedeckej fantastiky významnú udalosť – seriál Doctor Who oslávi svoje 50. výročie. Britský kult, ktorý je v Guinnessovej knihe rekordov zapísaný ako najdlhšie sa vysielajúci sci-fi seriál, sa po prvý raz dostal na obrazovky britskej BBC na jeseň roku 1953 a vystriedalo sa v ňom jedenásť regenerácií hlavného hrdinu. Prednedávnom sme na našom portáli informovali o tom, že bol vybraný aj dvanásty predstaviteľ legendárnej postavy Doctora – Peter Capaldi.

Poster, ktorý propaguje špeciál k oslavám polstoročia je naozaj zaujímavý – nachádzajú sa na ňom David Tennant (desiaty Doctor) a Matt Smith (jedenásty, aktuálny Doctor): 

1185944_632036720150083_1053993866_n

Zároveň máme možnosť vidieť Johna Hurta, postavu, ktorá je veľmi úzko spätá s Doctorom a práve jeho príbeh bude špeciál (vysielaný 23. novembra) riešiť. Okrem toho plagát odhalil, že v epizóde sa objaví nie len aktuálna spoločníčka Jenna Louise Coleman, ale aj Billie Piper, prvá spoločníčka novodobého pokračovania Doctora Who. Plagát si naživo môžete pozrieť už tento víkend na festivale IstroCon, kde bude pre Vás okrem bohatého programu prichystaná aj tematická výzdoba v Sci-fi Salóne, ktorá bude oslavovať polstoročie s obľúbeným Doctorom.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Janulka | september 12., 2013 o 21:34 |

    uz sa neviem dockat…jupii :-)

Napíšte svoj názor