SERIÁLY.kinema.SK

Mom – pilot 1×01

Epizódy, TestPilot september 26., 2013

Niektoré seriály mali zostať len trailermi. Presným príkladom je Mom, sitkom televízie CBS. Sústredí sa na osudy Christy, ktorá ako slobodná matka/profesionálna čašníčka na pokraji nervového zrútenia čelí nezodpovedným rozhodnutiam svojej mladosti. Za svoj alkoholizmus a mizerné výchovné princípy viní svoju matku, Bonnie. Práve tá sa v polovici pilotu vráti ku svojej rodine, aby mohla Christy ešte viac štvať.

Mompilot1

To je, žiaľ, celý pilot. Christy ako postava pôsobí nevýrazne a ako obohraná platňa. Muži v jej živote tiež nie sú ktoviečo – otec jej detí si od nej požičiava peniaze a jej frajer je zároveň jej šéf a čo je najlepšie, ženatý. Christine deti sú vrcholne otravné a po pár scénach s nimi si budete priať, aby staršia dcéra čo najskôr otehotnela a mladší syn prestal existovať. Babička Bonnie pôsobí ako sľubná hippiesáčka a okrem príležitostnej hlášky tam tiež nemá veľa čo robiť.

Nemožno tvrdiť, že ústredná herecká dvojka Anna Faris a Allison Janney nevedia hrať. Obe sú vrcholové komičky a pani herečky par excelence. Ale archaický scenár im veľmi na výber nedáva.

mompilot2

Prostredie seriálu je silne zatuchnuté archívnym prachom z produkcie Chucka Lorreho a jeho hrozný pilot si získal sledovanosť 7,99 miliónov divákov. Urobte si tú službu a rewatchnite si radšej Hot in Cleveland.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Shawn | september 26., 2013 o 10:36 |

    O čosi som bol spokojnejší ako s Tropy Wife, ale veru obohratá platňa… Lorre točí tie isté vtipy v inom prostredí, ale treba uznať, vie ako na bežného diváka. Pre náročnejích, keď už niekto predsa chce nejakú obstojnú novinku s blondínkou v hlavnej úlohe a s neotravnými deťmi, tak jednoznačne Back in the Game… Ak nie, Hot in Cleveland tiež môžem len odporúčať…

Napíšte svoj názor