SERIÁLY.kinema.SK

Hostages je nadupaná americká variácia neodvysielaného izraelského formátu. V napínavej dráme sa stretávajú dvaja hrdinovia. Doktorka Ellen Sanders je vynikajúca doktorka, ktorá bude v blízkej budúcnosti operovať prezidenta Spojených štátov. Špeciálny agent FBI Duncan Carlisle je expert na vyjednávanie s únoscami, ktorého manželka leží v kóme. Práve on vedie tím, ktorý unesie doktorkinu rodinu, aby ju prinútil nenápadne usmrtiť prezidenta. Primiešajte politiku, intrigy a protagonistov, ktorých pozícia na škále dobro-zlo sa mení s každou scénou – recept na neodlepenie sa od stoličky.

hostagespilot1

Koncept je jednoduchý, no napätie udržiavané v celom pilote je na nezaplatenie. Kvalitná hra na mačku a myš so šikovným dejovým zvratom pred každou reklamnou pauzou? Pochúťka pre všetkých milovníkov seriálov. Seriál z produkcie CBS stavia predovšetkým na hereckých výkonoch Toni Collette (United States of Tara) a Dylana McDermotta (American Horror Story).

V sviežosti scenára sa odzrkadľuje aj kultúrny vplyv izraelských scenáristov Alona Aranyu, Omriho Givona a Rotema Shamira. Americký pilot napísal a zrežíroval Jeffrey Nachmanoff (Traitor), produkcii velí seriálový veterán Jerry Bruckheimer (CSI).

hostagespilot3

Väčšina pilotu sa odohráva v dome doktorkinej rodiny. Manžel pred ňou tají milenku. Syn sa zamotal do finančných potýčok s drogovým dílerom. Dcéra práve zistila, že je tehotná. Toto všetko majú únoscovia odsledované a využívajú to, aby manipulovali doktorkiným presvedčením. Ale s každou zmenou scény divák odhaľuje ďalšie vrstvy a sám si kladie otázku – kto tu naozaj manipuluje a kto je v tejto hre skutočná obeť?

hostagespilot2

Okrem politických bojov o moc sa publikum môže dočkať aj skromných a nenásilných pokusov o zodpovedanie otázok morálky bez typicky preprasteného amerického patriotizmu. Pilot si odniesol sledovanosť decentných 7,41 miliónov a ak je Homeland vhodným indikátorom, s Hostages sa najbližšie epizódy ešte nudiť nebudeme.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Roman-tik | september 26., 2013 o 09:09 |

  No a inde som čítal, že je to dosť nuda …tak to asi budem musieť pozrieť …a hrať sa na jacka bauera je dosť hlúpe podľa tej foto :-)

  Apropo, fanda štartuje poslednú, VIII. sériu 24, každý deň po 22:00.

 2. Shawn | september 26., 2013 o 10:16 |

  Trošku to prehnali s bad-asskosťou McDetmotta a ešte škoda, že zvrat na konci pilotu spoilli v upútavkách, hoc niečo také sa dalo čakať… Ale inak fajn.

 3. Freak | september 26., 2013 o 17:20 |

  S tym McDetmottom suhlasim, jeho uvodna scena bola trochu over the top. Niekde som citala, ze to je planovane ako 15 dielna jedna seria, tak dufam, ze to tak aj ostane, lebo si neviem dobre pri tomto predstavit druhu seriu. Ono, neviem si ani dobre predstavit co chcu napchat do tych 15 dielov, predpokladam, ze to bude family drama a vsetci sa vzajomne casom pohadaju a postavia proti sebe az sa na konci udobria.

 4. Shawn | september 26., 2013 o 17:48 |

  Freak: áno, je to „limitovaný seriál“ ale skôr v zmysle, že na jednu sezónu sa plánuje limitovaný počet ep (15) – ako pri Followingu, ale súdiac podľa sledovanosti, asi sa nemusíme báť 2. série. Tiež by som bol radšej, keby to bola miniséria, aby to nedopadlo ako zmienený Following, kde som z pilotu bol nadšený, no do konca série som to úplne znenávidel…

 5. Freak | september 26., 2013 o 19:07 |

  Uz tych 15 mi pride vela. Skor by mi pasovalo 6 miniseriovych episode, maximalne tak 10. Homeland mal 12 a niekedy tam ten filler bolo vidno.

Napíšte svoj názor