SERIÁLY.kinema.SK

Jake Peralta je detektív, ktorý sa hrdí najvyšším počtom zatykačov a dokáže rozlúštiť každú hádanku – okrem tej, ako dospieť. Nová polhodinová komédia z produkcie televízie Fox sa nebojí parodovať každé policajné klišé, ktoré poznáte. Ústrednou dvojicou je detinský Peralta (Andy Samberg, Saturday Night Live) a seriózna detektívka Amy Santiago (Melissa Fumero), ktorí spolu s brooklynským okrskom 99 riešia zločiny a zatýkajú zloduchov.

brooklyn99pilot1

Seriál Brooklyn Nine-Nine ma nečakane príjemne prekvapil. Z traileru som očakávala komédiu zameranú čisto na chlapčenské publikum – banda detektívov a má to byť komédia, no, to dopadne. Ešte viac som sa zdráhala po extrémne vypečenej druhej sérii policajnej paródie A Touch of Cloth. Pilot ma presvedčil o opaku. Sambergov nový seriál ba ani Samberg samotný nemá problém nebrať sa vážne pre dobro epizódy.

Tvorcovia si stále vedeli nájsť policajné trópy, z ktorých sa dá uťahovať a celú dobu si tam nikto neprdol! Humor je najčastejšie fyzický a situačný, no stále v rámci veľmi vysokých nárokov na vkus. Desať hviezdičiek z desiatich, proste potešenie pozerať. Pestrá osádka oddelenia 99 pokračuje v tradícii ansáblovej komédie – od desivej Diaz, cez nervózneho Boyla (fandomový miláčik Joe Lo Truglio) po nekompromisného kapitána Raya Holta (Andre Braugher).

brooklyn99pilot2

Pilot si odniesol sledovanosť 6,17 miliónov divákov a veľmi pozitívne ohlasy kritikov, za čo môže v nemalej miere scenár z pera Daniela J. Goora (Parks and Recreation) a Michaela Schura (The Office, Parks and Recreation). Brooklyn Nine-Nine bude ideálna náhrada pre všetkých, ktorým chýba The Office a 30 Rock a majú radi policajné uniformy. Rýchlo si ho zapnite, kým to Fox nezruší.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Katka | september 19., 2013 o 16:45 |

    Pre mňa zatiaľ best nový sitcom za posledné tri sezóny, možno aj viac.
    Som trošku sklamaná zo sledovanosti, dúfam že to veľmi neklesne. V každom prípade sa veľmi teším na ďalšiu časť.

  2. Shawn | september 19., 2013 o 17:30 |

    Katka: pre Fox je to v pohode číslo, ak neklesne veľmi, nebude problém… dobrým znamením je, že mal o čosi vyššiu sledovanosť ako druhá novinka pred…

Napíšte svoj názor