SERIÁLY.kinema.SK

Upírsky seriál True Blood je súčasťou letnej televíznej ponuky už šesť rokov. Pre HBO je to jedným z hlavných a najúspešnejších seriálov vôbec, preto sa nemôžeme čudovať, že ho obnovili opäť. Je založený na knižnej sérii Charlaine Harrisovej, ktorá sa preslávila hlavne tým, že v knihách si nebrala servítku pred ústa a sú preplnené kvetnatými popismi. Scenáristi to vo veľkej miere zachovali a True Blood môžeme označiť za atypického predstaviteľa svojho žánru.

trueblood_hbo

Tvorcovia sa teraz dodatočne vyjadrili, a potvrdili fanúšikovské obavy, že so Sookie, Billom a Ericom sa stretneme už len v 10 epizódach a potom sa rozlúčime s Bon Temps. Šiesta séria bola pomerne rozpačitá a jej dej do istej miery naznačoval, že seriál pomaly, ale isto speje ku koncu. Veľké dejové línie nastolené za začiatku seriálu sa pomaly utriasli, no v poslednej časti sme mali možnosť vidieť nový zvrat, ktorý definoval, o čom bude záverečná séria (naznačím len jedno – budú v tom mierne zombie prvky).

HBO potvrdila, že v poslednej sérii sa stretneme minimálne s tromi hlavnými predstaviteľmi – Annou Paquin, Stephenom Moyerom a Alexandrom Skarsgårdom. Predpokladám, že onedlho svoju účasť potvrdia aj ostatné stálice tohto, dnes už kultového seriálu. Rozhodne sa máme na čo tešiť, True Blood bol vždy klenotom uhorkovej sezóny v seriálovom svete.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Peter Šulek | september 5., 2013 o 13:27 |

    Na jednu stranu skoda ze skonci 7 seriou, na druhu asi aj tak dobre, len kvalita poslednych serii stale klesa.

  2. Roman-tik | september 5., 2013 o 18:01 |

    No ja skončil prvou sériou a už tam ta kvalita bola veľmi divná napriek tomu,že HBO točí fajn príbehy tento je len pre úzky okruh divákov.

Napíšte svoj názor