SERIÁLY.kinema.SK

Český seriál z prostredia vzťahov a intimity na obzore! Ako vyzerajú tri vzájomne prepojené ľúbostné trojuholníky moderných ľudí zo strednej vrstvy? To nám povie nový seriál V objetí z produkcie HBO Europe. Odviazaná marketérka Šárka (Aňa Geislerová) chce prehĺbiť svoj vzťah s výtvarníkom Jakubom (Jiří Havelka), ktorý zároveň čelí priazni vypočítavej Markéty (Lenka Krobotová). Okrem plejády českých hviezd sa objavia aj slovenské tváre, napríklad Jana Kolesárová ako lesbická masérka Linda.

vobjetihbo

V objetí sa sústredí na tie „najintímnejšie obavy a túžby moderného života“. Kým ja sa budem sústrediť na to, čo konkrétne tá Linda masíruje, diváci si môžu spomenúť na nápadne podobný formát z produkcie britskej stanice Channel 4. Miniséria Dates bola síce komornejšia výpravou a prevedením, ale ústredný motív ľudských vzťahov, metropolitné prostredie a 30-minútová stopáž zostávajú. Scenár z pera divadelnej dramaturgičky Ivy Klestilovej a televíznej scenáristky Terezy Dusovej (Nevinné lži) má zatiaľ sľubný nábeh byť ako český Sex v meste – moderný, rýchly, úsmevný – ale s pointou a bez Carrienej neuhasiteľnej túžby po pánovi Božskom.

Platená televízia HBO takto uvedie na slovenský trh druhú lokalizovanú prerábku vychádzajúcu z izraelskej predlohy. Prvou bola Terapie (In Treatment) spred dvoch rokov. Pôvodná dráma When Shall We Kiss s úspechom debutovala v populárnej izraelskej televízii Channel 10 v roku 2007. Jazykovo zdatnejší mohli vidieť maďarskú verziu na HBO Hungary v rovnakej dobe, ako keď Karel Roden strašil na českých a slovenských obrazovkách.

Nakrúcanie v pražských exteriéroch sa skončí v novembri 2013. Trinásťdielnu sériu režíruje Jan Hřebejk (Šakalí léta, Pupendo).Napíšte svoj názor